Rehber İngilizce nasıl öğrenilir? Nasıl öğrenilmez?

Silicone Android Uygulaması

MisakiTaro

Kurucu
Kurucu
İfade skoru
29.636
Merhabalar, İngilizce öğrenmekte sorun yaşayanlar olduğu için böyle bir konu açma gereği duydum. Umarım faydalı olur.

Nasıl öğrenilir?

• Altyazı olmadan dizi, film veya animasyon izleyin. Anlamasanız bile zamanla anlayacaksınız ve kulak dolgunluğu kazanacaksınız.
  • Bolca İngilizce müzik dinleyin. Bu da size kulak dolgunluğu kazandıracak.
  • Bolca İngilizce makale ve yazı okuyun. Reddit gibi ortamlarda ilginizi çeken başlıklarda gezmek de faydalı olacaktır.
  • Kendinize yabancı bir arkadaş bulun.
  • Belli bir seviyeye geldikten sonra geliştirmek için oyun, müzik veya dizi çevirmeyi deneyin.
  • Tureng'i baş ucunuzda bulundurun. Bilmediğiniz kelime gördüğünüzde bakıp not alın.
Nasıl öğrenilmez?
  • İngilizce bir içerik dinlerken dikkatinizi sese vermezseniz,
  • Bir günde çok çalışıp kendinizi bıktırırsanız,
  • Sadece gramer veya kelime ezberlemeye çalışırsanız,
öğrenemezsiniz.

Nasıl akıcı konuşulur?
  • Bu İngilizce seviyenizle de alakalı fakat önce Türkçesini düşünüp sonra kafanızda İngilizceye çevirmeye çalışırsanız çok takılırsınız. Ondan Türkçeyi nasıl hiç düşünmeden konuşuyorsanız İngilizceyi de düşünmeden konuşmanız lazım.

Tabii herkesin tekniği farklı olabilir ancak üstteki şekilde öğrenememeniz çok zor.

Gökkayahan

Gold Sample
İfade skoru
3.680
Sözcüklerin birebir Türkçe karşılığını ezberlemek yerine o sözcüğün çağrıştırdığı şeyi kafaya kazımak daha kolay anlama ve konuşurken de uzun uzun düşünmemenize katkı sağlar. Yukarıda olmayıp da önemli olan bir şey, ben eklemiş olayım. Kelimeleri zihninizde canlanan haliyle öğrenin.

Goodbye Blue Sky

Platinum Sample
İfade skoru
7.328
Dendigi gibi tam tamina cevirmeye calismak yapilmamasi gereken bir sey, o dil ile dusunmezsen olmuyor (B2)
Makale ve yazi okumak cidden ise yariyor.
Filmler ingilizce altyazili da izlenebilir, boylece kelimelerin konusulmesi da ogrenilir.
Sarki dinlerken kafadan cevirmeye calisin. Yazildi ama mutlaka yapin.

ali998

Bronze Sample
İfade skoru
988
YouTube videolarını altyazısız izliyorun ama hent- aman şey animeleri altyazılı izliyorum çünkü dublaj yapılıyor mu tam bilmiyorum, ki yapılsa bile güzel olur mu emin değilim.

Bir de ingilizce belirli şeyler harici oturup çalışılacak bir şey değil, belki tenselere falan çalışırısanız kelime falan ezberlerseniz oturup çalışılır ama en geliştiren şey ingilizce video izlemek bence.

Ha bu arada bir cümleyi tam çevirmektense ana amacına ulaşın ve türkçe düşünmeyin. Kafanızda cümleyi türkçe oluşturup kelime kelime ingilizceye çevirirseniz yanlış çevirirsiniz, baştan ingilizce oluşturun.

hadwiger

Gold Sample
İfade skoru
4.115
Nasıl öğrenilir?
  • Altyazı olmadan dizi, film veya animasyon izleyin. Anlamasanız bile zamanla anlayacaksınız ve kulak dolgunluğu kazanacaksınız.
  • Bolca İngilizce müzik dinleyin. Bu da size kulak dolgunluğu kazandıracak.
  • Bolca İngilizce makale ve yazı okuyun. Reddit gibi ortamlarda ilginizi çeken başlıklarda gezmek de faydalı olacaktır.
  • Kendinize yabancı bir arkadaş bulun.
  • Belli bir seviyeye geldikten sonra geliştirmek için oyun, müzik veya dizi çevirmeyi deneyin.
  • Tureng'i baş ucunuzda bulundurun. Bilmediğiniz kelime gördüğünüzde bakıp not alın.
Bunlara ek olarak, Türkçe dublajlı bir filmi İngilizce altyazı ile izlemek gerçekten işe yarıyor.

Batuh_n

Silver Sample
İfade skoru
1.430
Ben yabancılarla çok konuşarak yapıyorum. Yabancılar ile daha iyi anlaşıyorum aslında, ve yabancıların ortamını daha hoş buluyorum.

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar

Silicone Makale

Yeni konular

Silicone YouTube