İlledelinux Translate

Silicone Android Uygulaması

illedelinux

Silver Sample
İfade skoru
4.646
illedelinux-translate.png

Dokuz dilde sayfa çevirisi yapan bir dosya hazırladım. Bu dosyayı web tarayıcıların yer imlerine eklenmesi için html formatında hazırladım. Web tarayıcılarda Yer İmleri > Yer İmlerini İçe Aktar seçeneğiyle dosyayı yer imlerine ekliyorsunuz. Daha sonra resimde görüldüğü gibi girdiğiniz sitede hangi dile tıklarsanız site dilini o dile çevirir. Bu işlemin eklenti yerine yer imleri için olması fazladan yük bindirmeyeceği için daha makuldur.

Html dosyasını buradan indirin.
İlledelinux Translate

Bunun bir de sitelere eklenen dosyasını yapıyorum, sitelerde sayfa çeviri için iyi olur düşüncesindeyim.

Arkadaşlar bu Silicone forum beni yeniden hayata döndürdü galiba.:)

KS
illedelinux

illedelinux

Silver Sample
İfade skoru
4.646
Hocam “İndir” bölümüne de ekleyebilirsiniz isterseniz. :)

Teşekkürler, ekledim ama doğru mu bilmiyorum.
Galiba oldu, İnternet Araçları > İnternet tarayıcıları kısmında görünüyor.

Goodbye Blue Sky

Platinum Sample
İfade skoru
7.328
4329 numaralı eki görüntüle

Dokuz dilde sayfa çevirisi yapan bir dosya hazırladım. Bu dosyayı web tarayıcıların yer imlerine eklenmesi için html formatında hazırladım. Web tarayıcılarda Yer İmleri > Yer İmlerini İçe Aktar seçeneğiyle dosyayı yer imlerine ekliyorsunuz. Daha sonra resimde görüldüğü gibi girdiğiniz sitede hangi dile tıklarsanız site dilini o dile çevirir. Bu işlemin eklenti yerine yer imleri için olması fazladan yük bindirmeyeceği için daha makuldur.

Html dosyasını buradan indirin.
İlledelinux Translate

Bunun bir de sitelere eklenen dosyasını yapıyorum, sitelerde sayfa çeviri için iyi olur düşüncesindeyim.

Arkadaşlar bu Silicone forum beni yeniden hayata döndürdü galiba.:)
Valla hocam burası size yaradı :D.

KS
illedelinux

illedelinux

Silver Sample
İfade skoru
4.646
Google sunucuları müsait değilmiş, indiremedim :( Mediafire gibi yerlere upload etme imkanınız var mı hocam?

Buradan da mı inmiyor, buradan inmesi lazım, çünkü buraya bağlantı değil, bizzat dosyanın kendisini ekledim.
Şimdi buradan denedim iniyor.
İlledelinux Translate

KS
illedelinux

illedelinux

Silver Sample
İfade skoru
4.646
Ben direkt bu eklentiyi kullanıyorum. Google Chrome zaten otomatik çeviriyor. Bazen de bilmediğim kelimelerin anlamına bakmak için kullanıyorum.

Bu işlem hem tarayıcıya yük bindirmiyor hem Chromium tabanlılar dışında olan tarayıcılara da yarıyor.
Bir başka artısı da Chrome'un çevirmediği sayfaları da çeviriyor ve çevirdiği sayfanın sitesinde başka sayfaya geçtiğinde otomatikman çevirmeye devam ediyor.
Bunları düşünerek bunu hazırladım.

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar

Silicone Makale

Yeni konular

Silicone YouTube