Rehber İ5 11400 APU Sistem toplama

Silicone Android Uygulaması
CPU-

MBO-

MEM-

SSD-

PSU-

KASA-

İleride daha fazla perfromans sergilemesi ve daha az darboğaz yapması için İ5 11400 seçtim, siz İ5 11400F ve 2.el GTX 1050TI-560'da alabilirsiniz hangisi size dahan uygun geliyorsa.

Aşırı güçlü bir IGPU değil ama valorant, cs-go, LoL, Gta V oynamanıza izin verecektir.

Bu hali ile 5295TL gibi bir rakama tekabbül etmekte

Son düzenleme:
KS
Tansu Çiller

Tansu Çiller

Platinum Sample
İfade skoru
5.709

Miraç

Bronze Sample
İfade skoru
403
Yanlış bilmiyorsam b450 çipsetli anakartlara da ryzen 4000 apu desteği geldi ve o yüzden B450m s2h ya da A520m s2h gibi anakartları kullanıp bu İşlemciyi almak daha mantıklı. 11400 her ne kadar 4650g den işlemci olarak güçlü olsa da igpu konusunda çok kötü. Ryzen pro 4650g İşlemciyi önerdim ancak oc yapılmıyor.

KS
Tansu Çiller

Tansu Çiller

Platinum Sample
İfade skoru
5.709
Yanlış bilmiyorsam b450 çipsetli anakartlara da ryzen 4000 apu desteği geldi ve o yüzden B450m s2h ya da A520m s2h gibi anakartları kullanıp bu İşlemciyi almak daha mantıklı. 10400 her ne kadar 4650g den işlemci olarak güçlü olsa da igpu konusunda çok kötü. Ryzen pro 4650g İşlemciyi önerdim ancak oc yapılmıyor.
İ5 11400 koydum, ileride daha fazla kart besleyebilecek.

4650G 3070 veya 3060 Ti besleyemeyecektir.
Mesajlar otomatik birleştirildi:

PSU kötü. https://www.akakce.com/power-supply/en-ucuz-adata-xpg-pylon550b-bkceu-550-w-fiyati,949542757.html O kasaya 400TL verilmez Gametech Legend Mesh daha iyi bir tercih olur. 100TL aşılırsa Cygnus V2 alınabilir.
Dediklerini uyguladım.

KS
Tansu Çiller

Tansu Çiller

Platinum Sample
İfade skoru
5.709
Bence SSD biraz dusuk kalmis, cok kotu degil hepimizin bildigi uzere ama ben olsam 870 Evo ya da Barracuda 120 takardim
Olabilidiğince fiyat performans takılmaya çalıştık, +200 veya 300 verebilecekseniz 870 EV0 alabilirsiniz veya MX500.

illedelinux

Silver Sample
İfade skoru
4.646
Olabilidiğince fiyat performans takılmaya çalıştık

Sana garip bir soru soracağım, bunu yıllardır merak ederim.
Bende 15 yıllık yatay kasa HP marka bilgisayar var. Bir işletim sistemi taban mı yoksa taban almış bir işletim sistemi mi bunu biliyor.
Örneğin orjinal Debian, Ubuntu, Arch, Windows olduğunda sirenimsi bir ses ile bildiriyor, onlardan olma bir sistem olursa hiç bir şey yapmıyor.

15 yıl önce üretilmiş bir bilgisayar nasıl bu kadar duyarlı olabiliyor?

KS
Tansu Çiller

Tansu Çiller

Platinum Sample
İfade skoru
5.709
Sana garip bir soru soracağım, bunu yıllardır merak ederim.
Bende 15 yıllık yatay kasa HP marka bilgisayar var. Bir işletim sistemi taban mı yoksa taban almış bir işletim sistemi mi bunu biliyor.
Örneğin orjinal Debian, Ubuntu, Arch, Windows olduğunda sirenimsi bir ses ile bildiriyor, onlardan olma bir sistem olursa hiç bir şey yapmıyor.

15 yıl önce üretilmiş bir bilgisayar nasıl bu kadar duyarlı olabiliyor?
İşlemci-önbellek ve ram bunu içindeki işletim sistemine iletiyor, işletim sistemi de ses veya yazı yolu ile bizlere bildiriyor, benim bilidğim bu şekilde.

illedelinux

Silver Sample
İfade skoru
4.646
İşlemci-önbellek ve ram bunu içindeki işletim sistemine iletiyor, işletim sistemi de ses veya yazı yolu ile bizlere bildiriyor, benim bilidğim bu şekilde.

Peki bu kadar eski bir bilgisayarda bu özellik varken yenilerde neden yok?
Bana teknoloji geliştikçe bir yandan da kırpma yapıyorlar gibi geliyor.

KS
Tansu Çiller

Tansu Çiller

Platinum Sample
İfade skoru
5.709
Peki bu kadar eski bir bilgisayarda bu özellik varken yenilerde neden yok?
Bana teknoloji geliştikçe bir yandan da kırpma yapıyorlar gibi geliyor.
Artık bileşenler daha az hata yapmaya başladılar , anakartlarda hata bildiren ledler ortaya çıktı bu yüzden olduğunu düşünmekteyim.

illedelinux

Silver Sample
İfade skoru
4.646
Artık bileşenler daha az hata yapmaya başladılar , anakartlarda hata bildiren ledler ortaya çıktı bu yüzden olduğunu düşünmekteyim.

Teşekkürler, bana da mantıklı geldi ama nedense eskiler daha kaliteli gibi, çünkü 15 yıllık bilgisayar ilk günkü gibi çalışıyor, şimdikiler o kadar gitmez sanırım.

KS
Tansu Çiller

Tansu Çiller

Platinum Sample
İfade skoru
5.709
Teşekkürler, bana da mantıklı geldi ama nedense eskiler daha kaliteli gibi, çünkü 15 yıllık bilgisayar ilk günkü gibi çalışıyor, şimdikiler o kadar gitmez sanırım.
Büyük ihtimalle gitmezler.

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar

Silicone Makale

Yeni konular

Silicone YouTube