HDD'ye kurulan macOS, SSD'ye nasıl taşınır?

Silicone Android Uygulaması

yigit

Platinum Sample
Katkıda Bulunan
İfade skoru
12.098
Disk klonlama programları ile taşıyabilirsin ama EFI’yi taşıdığın yere dikkat etmen gerekiyor. OpenCore ile Windows EFI’si aynı diskte olduğu zaman çakışma olabiliyor ve Windows açılmıyor.

tahaklkt

Rütbesiz
İfade skoru
51
Time Machine olarak başka bir diskinize yedek alınız. Daha sonrasında macOS'i normal bir şekilde SSD'ye kurun. Time Machine'den geri yedeğinizi SSD'ye yükleyin, en sağlıklısı budur başka programlarda EFI oluşmama gibi bir olasılık olabilir (SSD'ye kopyalayınca). O yüzden Time Machine öneririm. EFI'nin yedeğini de alıp sonradan nasıl usbsiz boot ettiyseniz yine aynı yöntemle yapın. Benim tavsiyem budur.

KS
O

okartal

Rütbesiz
İfade skoru
36
Disk klonlama programları ile taşıyabilirsin ama EFI’yi taşıdığın yere dikkat etmen gerekiyor. OpenCore ile Windows EFI’si aynı diskte olduğu zaman çakışma olabiliyor ve Windows açılmıyor.
SSD'de Windows kurulu
128 GB

İkiye böleyim diyorum. Hem macOS hem de Windows aynı SSD'de hızlı çalışsın istiyorum. Olabilir mi? Yeterli midir?

yigit

Platinum Sample
Katkıda Bulunan
İfade skoru
12.098
İkiye böleyim diyorum. Hem macOS hem de Windows aynı SSD'de hızlı çalışsın istiyorum. Olabilir mi? Yeterli midir?
SSD’yi bölmeyi pek sağlıklı bulmadığımdan tavsiye etmiyorum açıkçası. Eğer ikisi de aynı diskte olsun istiyorsan önerim mevcut Windows’u silip macOS’in yanına tekrar kurmak.

KS
O

okartal

Rütbesiz
İfade skoru
36
Ekran Resmi 2021-12-01 16.13.44.png

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar

Silicone Makale

Yeni konular

Silicone YouTube