Hangi Linux'u kurmalıyım

Silicone Android Uygulaması

rtx 3090

Silver Sample
İfade skoru
577
Hayatımda Linux kullanmadım bir deneyeyim diyorum ama hangi sürüm kurmalıyım aklımda Ubuntu ve Kubuntu var Pentium n3700 4gb ram 240gb ssd.

mutlu pide

Gold Sample
İfade skoru
2.016
Mint iyidir. İstersen Ubuntu da kurabilirsin. Bildiğin macOS + Android.

ali998

Bronze Sample
İfade skoru
988
Linux'a başlangıç için Arch iyi değil. Debian tabanlı dağıtımlar daha iyi olacaktır. Mint veya KDE Neon önerimdir.
Hocam nasıl yani tam anlamadım. Arch kurulumu çok basit ve kullanımı Debiandan 10 kat daha kolay bir dağıtım. Dönüp bakarsak o kadar da kötü bir seçenek değil aslında, belki ilk dağıtım için değil ancak bir kaç temel komut öğrendikten sonra kesinlikle bakılması gerekilen bir dağıtım.

Sehrail

Silver Sample
İfade skoru
2.317
Hocam nasıl yani tam anlamadım. Arch kurulumu çok basit ve kullanımı Debiandan 10 kat daha kolay bir dağıtım. Dönüp bakarsak o kadar da kötü bir seçenek değil aslında, belki ilk dağıtım için değil ancak bir kaç temel komut öğrendikten sonra kesinlikle bakılması gerekilen bir dağıtım.
Arch ile başlarsanız sağlam başlarsınız. Arch.
Hocalar yeni başlayana arch önermek nedir ya :/ Tamam biliyoruz sanıldığı kadar zor değil ama bu kullanıcı yeni bir kullanıcı, linuxa alışması lazım, burdan anlatamazsınız ona.
Hayatımda Linux kullanmadım bir deneyeyim diyorum ama hangi sürüm kurmalıyım aklımda Ubuntu ve Kubuntu var Pentium n3700 4gb ram 240gb ssd.
Linux mint Cinnamon, MX Linux KDE arasında bi tercih yap bence, beğendiğini kullan.

ali998

Bronze Sample
İfade skoru
988
Hocalar yeni başlayana arch önermek nedir ya :/ Tamam biliyoruz sanıldığı kadar zor değil ama bu kullanıcı yeni bir kullanıcı, linuxa alışması lazım, burdan anlatamazsınız ona.
Yeni başlayana değil ya, mesajda belki yeni başlayan için değil ancak temel komutlardan sonra bakılması gereken dedim.

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar

Silicone Makale

Yeni konular

Silicone YouTube