Hamza Andreas Tzortzis'in Müslüman Oluşu

Silicone Android Uygulaması
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Linux Forever

Silver Sample
İfade skoru
4.433
Aşağıda yer alan hikaye gerçektir ve abartılmadan yaşanmıştır.
Aslen Yunanistanlı ama doğma büyüme İngiltere

Hamza Tzortzis aktarıyor :
Babam İsa'nın sözlerini severdi maneviyatla beni yetiştirdi. Ama dindar değildi. Benim sayısal alanda meslekte uzmanlaşma mı istiyordu.
Derslerim zeki olmama rağmen iyi değildi üstüne düşmüyordum.
Sınıfta bir gün dikkatimi çekti. Bangladeşli bir öğrenci zorunlu kalmadıkça kızlarla iletişim kurmuyordu. Ona bunun nedenini sorduğumda İslam dininin gereği olarak kızlarla fazla yakınlaşmıyordu. İslam ı anlattı. Etkilenmiştim çünkü diğer öğrencilere göre çok saygılıydı. Okuldaki diğer Müslüman çocukları incelediğimde yüzlerinde masumiyet görüyordum. Aralarında çıkar ilişkisi yoktu. Benim arkadaşlarımın düşündüğü ilk şey kendi çıkarları idi. Okul bittiğinde sadece 1 dersten kalmıştım. Bir ders yüzünden yıl tekrarı bana hiç sıcak gelmedi. Allah bana nasip etti ki (Hala hristiyan) öğrenci proje sorumlusu oldum. Tonla eğitim aldım ve para kazanıyordum. O zamanlarda İslam ı araştırmayı başladım. Müslüman olduğumda babamla bir yıl şiddetli tartıştık çünkü kendisi dindar değildi ve benim dinden uzak yetiştirmeye çalıştırırdı. Ama şimdi o Muhammedi peygamber ve Allah ı tanrı kabul ediyor.

Müslüman Oluşu
Bir arkadaşım bana Allah'a en yakın olduğun an secde anıdır demişti. Bunu hatırladığım da secdeye direkt gittim.
Allah a haykırdım : " Eğer gerçek tanrı sensen bana yol göster, bana sana giden yolu göster."

Bu secdeden belli süre sonra kapım çaldı. Ve okuldan beri yıllardır görmediğim Bangladeşli arkadaşım gelmişti. Aklındaki bir proje için benden yardım istemişti. Tesadüf mü plan mı? Allah planlarsa ne güzel planlar. Bangladeşli arkadaşımdan İslam ı anlatmasını istedim. Müslüman olmuştum.
(Kısaltıldı. Orijinali YouTube'da)

Abi olaya bak sen ya. Secdeye git, doğruyu göster diye haykır ve yıllardır görmediğin Müslüman arkadaşın kapında.

Onlar (inanmayanlar) bir düzen kurdular. Allah da (buna karşılık) bir düzen kurdu. Allah, düzen kurucuların en hayırlısıdır. (Ali İmran, 54)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar

Silicone Makale

Yeni konular

Silicone YouTube