Hackintosh'u sıfırlamak BootCamp'i siler mi?

Silicone Android Uygulaması

haciosman

Silver Sample
İfade skoru
130
Herkese merhaba.

Sistemimi sıfırlamak istiyorum kafama takılan birkaç sorum olucak.

1. Aynı Mac'teki gibi OpenCore menüsünden internet üzerinden sıfırlama yapabiliyor muyum ?
2. Bootcamp ile yüklediğim Windows silinir mi ?

Windows'ta önemli çalışmalarım olduğu için sıfırlamadan önce buraya sormak istedim.Teşekkürler.

yigit

Platinum Sample
Katkıda Bulunan
İfade skoru
12.098
İnternet üzerinden kurtarmayı bahsediyorsunuz sanırım, normalde Terminal aracılığıyla bu etkinleştirilebiliyor ancak Monterey için geçerli olup olmadığını bilmiyorum.

BootCamp kendi kendine silinmez ancak sıfırlama öncesi bu bölümü kaldırmanız ile ilgili bir uyarı alırsınız, sonuç olarak silmeden sıfırlayamıyorsunuz.

KS
haciosman

haciosman

Silver Sample
İfade skoru
130
İnternet üzerinden kurtarmayı bahsediyorsunuz sanırım, normalde Terminal aracılığıyla bu etkinleştirilebiliyor ancak Monterey için geçerli olup olmadığını bilmiyorum.

BootCamp kendi kendine silinmez ancak sıfırlama öncesi bu bölümü kaldırmanız ile ilgili bir uyarı alırsınız, sonuç olarak silmeden sıfırlayamıyorsunuz.
Hocam Big Szur kullanıyorum denemek istedim gerekli dosyalar indirilemedi info.plist gibi bir hata verdi. Acaba config'e bir ayar mı yapmam gerekiyor internetede bağlı.

KS
haciosman

haciosman

Silver Sample
İfade skoru
130
Tam olarak anlamadım Mac Recovery’sini mi USB’ye yazdın?
Hocam internet recovery denedim önce gerekli dosyalar indirilemedi dedi. Benim haricimde de OS X'in raw imajlısı vardı ben de etcher ile USB'ye yazdırdım boot ettirdim öyle kurdum imajdan. Windows'un bölüntüsüne dokunmadım.

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar

Silicone Makale

Yeni konular

Silicone YouTube