Hackintosh Uyumlu En Ucuz Laptop Önerisi

Silicone Android Uygulaması

79796

Bronze Sample
İfade skoru
206
Hackintosh ile MacOS Monterey kurabileceğim bir laptop arıyorum, olabildiğince ucuz olmalı ve gündelik kullanımda problem yaşatmamalı. Maksimum oynanılacak oyun LoL olduğu için harici GPU şart değil. Ben bunu buldum, Intel 10.nesil işlemciye ve SSD'ye sahip ayrıca FHD ekranı bulunmakta. RAM Upgrade'i yaparak kullanabilirim sanırım. İçindeki işlemci ve iGPU ile Monterey kurabilir miyim?

Besim Tibuk

Gold Sample
İfade skoru
2.118
Hocam şunu söyleyeyim, piyasadaki hiçbir laptop yüzde 100 hackintosh uyumlu değil. Kurabiliyorsun ama bir yerde illaki bir aksilik çıkıyor.

Ekteki modelden daha iyiler 11.nesil, onlar da bildiğim kadarıyla desteklenmiyor Apple kullanmadığı için.

Burada kurmuş mesela, donanım farklı gibi ama aynı seri olduğundan ses kartı ve portlar vs aynıdır:
https://www.reddit.com/r/hackintosh/comments/t7iep6
Aşağıda da aynı şekilde:

Son düzenleme:

yigit

Platinum Sample
Katkıda Bulunan
İfade skoru
12.098
Model kismen uyumlu (wireless v.b bilesenleri bilmedigimiz icin kismen diyorum) ama RAM'e kesinlikle upgrade yapman gerekiyor. High Sierra ve ustunde RAM kullanimi agresif oldugu icin 4 GB yetersiz kaliyor.

KS
7

79796

Bronze Sample
İfade skoru
206
Model kismen uyumlu (wireless v.b bilesenleri bilmedigimiz icin kismen diyorum) ama RAM'e kesinlikle upgrade yapman gerekiyor. High Sierra ve ustunde RAM kullanimi agresif oldugu icin 4 GB yetersiz kaliyor.

Ben de seni bekliyordum hocam, RAM konusunda dediğin gibi 4 GB RAM yeterli olmayacaktır zaten. Benim asıl aklıma takılan kısım, Touchpad ve Wifi gibi özellikleri sorunsuz bir biçimde kullanabilecek miyim?

yigit

Platinum Sample
Katkıda Bulunan
İfade skoru
12.098
Ben de seni bekliyordum hocam, RAM konusunda dediğin gibi 4 GB RAM yeterli olmayacaktır zaten. Benim asıl aklıma takılan kısım, Touchpad ve Wifi gibi özellikleri sorunsuz bir biçimde kullanabilecek miyim?
Asus'un destek sitesinde Realtek Wi-Fi var gozukuyor, ama bazı yerlerde Intel AX200 olan varyasyonlari da var sansa bagli bir durum. AX200 uyumlu ama Realtek gelirse hic sansin yok.

X515JA versiyonunda touchpad sorunsuz tanitilmis, bunda da kullanabilecegini varsayiyorum.

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar

Silicone Makale

Yeni konular

Silicone YouTube