Çözüldü Gri eşitliği ne demek?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiş. Çözülmediyse bize rapor edebilirsiniz.
Silicone Android Uygulaması

Margot Robbie

Gold Sample
İfade skoru
1.746
Burada gördüm merak ettim.

1645350139735.png

Çözüm
Gri eşitliği görüntünün homojenligini belirler, orta derecede aydınlık ortamda düz gri renk açılır ve test edilir.

Mesela burada LG C1 OLED var, videodaki cihaz da OLED ne de olsa.
dse-small.jpg

Görüntüyü RTINGS'den aldım. Dikkatli bakarsanız sol üst ile diğer tarafların farklı olduğunu, bazı bölgelerinde aydınlık olduğunu fark edebilirsiniz. Bunu beyaz görselde yaptığınızda olması gerekenden daha belirgin olur :).

Samsung Q90J:
dse-small-1.jpg

Bu olay monitorlerde de var ama TN pan dışındaki çoğu monitör gayet iyi sonuç veriyor.

LaMorte

Gold Sample
İfade skoru
2.297
Gri eşitliği görüntünün homojenligini belirler, orta derecede aydınlık ortamda düz gri renk açılır ve test edilir.

dse-small.jpg

Görüntüyü RTINGS'den aldım. Dikkatli bakarsanız sol üst ile diğer tarafların farklı olduğunu, bazı bölgelerinde aydınlık olduğunu fark edebilirsiniz. Bunu beyaz görselde yaptığınızda olması gerekenden daha belirgin olur :).

Samsung Q90J:
dse-small-1.jpg

Bu olay monitorlerde de var ama TN pan dışındaki çoğu monitör gayet iyi sonuç veriyor.

Çözüm

LaMorte

Gold Sample
İfade skoru
2.297
KS
Margot Robbie

Margot Robbie

Gold Sample
İfade skoru
1.746

71514 numaralı eki görüntüle

Samsung Q90J:
71515 numaralı eki görüntüle

Anladım arkadaşlar teşekkür ederim.

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar

Silicone Makale

Yeni konular

Silicone YouTube