Rehber General Mobile GM8 MIUI 11 Yükleme

Silicone Android Uygulaması
Merhaba arkadaşlarım, hocalarım. Biliyorsunuz ki artık herkesin ihtiyacı olan telefonlar pandemi döneminde iyice lazım olmuşken ekonomik kriz nedeniyle insanlar daha ucuz telefonlara yönleniyor.
Bu nedenle insanlar Android telefonlara yönelmekte. General Mobile GM8 Stock işletim sistemi bende sorun çıkartmasa da pek çok kişide sorun çıkarttı. Bu nedenle sizlere MIUI yüklemeyi öğreteceğim.

Başlamadan önce, tüm verilerinizin silineceğini ve adımları doğru takip ettiğiniz sürece hiçbir sorun çıkmayacağının farkında olarak işlemleri yapınız.
İlk bilgisayarınıza General Mobile GM8 USB Driver'ınızı yükleyin.
Daha sonrasında General Mobile GM8 MIUI Rom indiriniz.

Kurulumu:
1- Telefonunuzun geliştirici seçeneklerinden OEM Kilit Açma'yı aktif hale getirin.
2- Daha sonrasında telefonunuzu kapatın ve (ses kapatma + power) tuşlarına aynı anda basılı tutarak karşınıza fastboot (penguenli ekranın gelmesini) bekleyin.
3- Yüklediğiniz General Mobile GM8 MIUI Rom'u rar dosyasından çıkartın.
4- RAR'dan ayıkladığınız dosyayı açın ve "dev-con" uygulamasını açın. Karşınıza bir komut satırı gelecektir. Bu satıra fastboot oem unlock-go yazınız. Bu adım telefonunuzu sıfırlayıp yeniden başlatacaktır.
5- Telefon "Hoş geldiniz!" yazılı kurulum ekranına geldiğinde telefonu yine aynı fastboot moda alın.
6- "MIUI KURULUMUNU BAŞLAT" uygulamasını açın.
7- Telefonunuz TEK SİM KARTI ÖZELLİKLİ Single Kurulumunu Başlat, telefonunuz ÇİFT SİM KART ÖZELLİKLİ İSE Dual Kurulumunu Başlat butotuna tıklayın.
8- Gelen komut ekranındayken kurulumu başlatamak için herhangi bir tuşa basınız.
9- Bu işlem uzun sürebilir! İşlem bitene kadar telefonunuzu güç kablosundan çıkarmayınız!
10- Bilgisayarınızdan Google Play Services indirip telefonunuza yollayınız. Daha sonrasında apk dosyasını telefonunuza kurunuz.

Eğer Okuduysanız Çok Teşekkürler, Keyifli Kullanımlar!​

Son düzenleme:

afacanc38

Gold Sample
İfade skoru
423
10- Bilgisayarınızdan Google Play Services indirip telefonunuza yollayınız. Daha sonrasında apk dosyasını telefonunuza kurunuz.
Bunun yerine ROM atılırken OpenGApps da beraberinde atılabilir. Daha güvenli (UpToDown gibi siteler bu konuda şüphe vermiyor değil) ve kararlı olur.

KS
alpethz

alpethz

Silver Sample
İfade skoru
715
@Ayhan36, çok stabildi bende. MIUI 12.5 çıkarırlar belki ama ROM sahibi bir bilgisayara sahip değil bu nedenle pek geliştiremiyor :(

@Alperen İsa Nalbant,değerli yorumunuz için teşekkürler, GApps daha çok androidde bulunan extra uygulamalarda barındırıyor ben daha çok temel uygulamaların olduğu bir sistem olması adına lineageos vb dışında Gapps kullanmıyorum

afacanc38

Gold Sample
İfade skoru
423
@Alperen İsa Nalbant,değerli yorumunuz için teşekkürler, GApps daha çok androidde bulunan extra uygulamalarda barındırıyor ben daha çok temel uygulamaların olduğu bir sistem olması adına lineageos vb dışında Gapps kullanmıyorum
pico paketinde sadece oturum açma hizmetleri ve Play Store geliyor.

mutlu pide

Gold Sample
İfade skoru
2.016

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar

Silicone Makale

Yeni konular

Silicone YouTube