Felsefe'de kendimi geliştirmek istiyorum

Silicone Android Uygulaması

AsLegolas

Silver Sample
İfade skoru
1.622
Arkadaşlar çok uzun zamandır olmamakla beraber Felsefeyle ilgileniyorum. Başlangıç olarak fikir sahibi olmak adına Felsefe tarihi ve Bertrand Russell'ın Felsefe Sorunları kitabını okudum. İnternette biraz araştırma yapınca ilgimi çeken tutumlar nedensellik ve varoluşçuluk oldu. Bunlar üstüne araştırma yaparken sürekli aklıma yeni sorular geldi çok dağıldım. Kendimi geliştirmek için nasıl bir yol izlemeliyim ? Burada bilgili kişiler var diye sormak istedim. Her türlü kaynak ve ya öneriye açığım.

7777

Gold Sample
İfade skoru
2.379
Bunlar üstüne araştırma yaparken sürekli aklıma yeni sorular geldi çok dağıldım. Kendimi geliştirmek için nasıl bir yol izlemeliyim ?
Aynı şekilde devam et. Soruları oluşturdukça cevaplarına ulaşacaksın.
Burada bilgili kişiler var diye sormak istedim. Her türlü kaynak ve ya öneriye açığım.
Sadece nedensellik ve varoluşçuluk ile ilgili kaynaklar mı istiyorsun? Yoksa felsefe bilimi ile alakalı kaynaklar mı?

KS
AsLegolas

AsLegolas

Silver Sample
İfade skoru
1.622
Sadece nedensellik ve varoluşçuluk ile ilgili kaynaklar mı istiyorsun? Yoksa felsefe bilimi ile alakalı kaynaklar mı?
İlk genel olarak felsefede gelişip sonra ilgim olan dalları daha rahat yorumlarım diye düşünüyorum. 2 türlüde kaynak önerisi olur hocam.

Dexter

Platinum Sample
İfade skoru
6.025
Başlangıç olarak aşağıdaki kitapları okumanı ve Varoluşçuluk hakkında Sartre'nin "Varoluşçuluk" isimli kitabını okumanı öneririm. Devamı kendi gelecektir zaten.

Felsefe.gen.tr isimli siteyi takip etmeni öneririm. Muazzam bir arşivi var.

Temelini bu kitapları okuyarak rahatça atabilirsin.

7777

Gold Sample
İfade skoru
2.379

Giriş için paha biçilmez kitaplar. Öneriler üzerine benimde giriş kitaplarım olur kendileri.
Mesajlar otomatik birleştirildi:

Buyurun Varoluşçuluk :)

Son düzenleme:

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar

Silicone Makale

Yeni konular

Silicone YouTube