"Exiting PXE ROM" hatası

Silicone Android Uygulaması

CyRa

Bronze Sample
İfade skoru
36
Bugün sistemi kullanırken kendiliğinden dondu ve mavi ekran sorunu geldi. Ardından bilgisayarı kapadım ve ve sistem geri yüklemeyi yaptım, ardından bilgisayar açıldı 3dk kullanmadan bilgisayar mavi ekran bile vermeden dondu ve kapandı. Bilgisayarı açmaya çalıştığında bu sorunla karşılaştım.
IMG20220530225415.jpg

Ekli dosyalar

• IMG20220530225415.jpg
    IMG20220530225415.jpg
    167,3 KB · Görüntülenme: 24

EFI Shell

Gold Sample
İfade skoru
763
Bugün sistemi kullanırken kendiliğinden dondu ve mavi ekran sorunu geldi. Ardından bilgisayarı kapadım ve ve sistem geri yüklemeyi yaptım, ardından bilgisayar açıldı 3dk kullanmadan bilgisayar mavi ekran bile vermeden dondu ve kapandı. Bilgisayarı açmaya çalıştığında bu sorunla karşılaştım. 75500 numaralı eki görüntüle
Windows'unuz yada diskiniz ölmüş anlaşılan. Sisteminizin özellikleri nedir peki?

Son düzenleme:

Goodbye Blue Sky

Platinum Sample
İfade skoru
7.328
Bana sıkıntı BIOS ta var gibi geliyor. Sen yine de bir format at.
BIOS'da sıkıntı olsa nasıl format atsın ve neden BIOS sıkıntısına format atsın?

Ya Windows uçtu ya da diskin bence.
Düşük bir ihtimal fakat umut fakirin ekmeği. Diskinin bağlantısı gevşemiş, ucu tozlanmış ya da SATA kablon bozulmuş olabilir.

İşletim sisteminin olduğu diski çıkart ve SATA girişine üfle. Sonrasında anakarta giren ucunu da çıkart tekrar tak. En sonunda diski tekrar SATA girişine bağla ve çalıştır.

Bunları bilgisayar kapalıyken yap.

Eğer hala gelmiyorsa sistemi portable bir inux dağıtımından boot edip verileri kurtarabiliriz bir ihtimal.

En son bilgisayarla ne yaptın ?

KS
CyRa

CyRa

Bronze Sample
İfade skoru
36
BIOS'da sıkıntı olsa nasıl format atsın ve neden BIOS sıkıntısına format atsın?

Ya Windows uçtu ya da diskin bence.
Düşük bir ihtimal fakat umut fakirin ekmeği. Diskinin bağlantısı gevşemiş, ucu tozlanmış ya da SATA kablon bozulmuş olabilir.

İşletim sisteminin olduğu diski çıkart ve SATA girişine üfle. Sonrasında anakarta giren ucunu da çıkart tekrar tak. En sonunda diski tekrar SATA girişine bağla ve çalıştır.

Bunları bilgisayar kapalıyken yap.

Eğer hala gelmiyorsa sistemi portable bir inux dağıtımından boot edip verileri kurtarabiliriz bir ihtimal.

En son bilgisayarla ne yaptın ?
Video izliyordum.

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar

Silicone Makale

Yeni konular

Silicone YouTube