Epic Games kullanmanın bir anlamı kalmaması

Silicone Android Uygulaması

MisakiTaro

Kurucu
Kurucu
İfade skoru
29.636
Birçok tartışma yarattı başta. Verileri çalıyor haksız rekabet vs. diye. Büyük ücretsiz oyunlar vermeyi bırakınca kullanan sayısı ciddi oranda düştü gibi. Üstelik başta güzel indirimlerle 100 TL altına oyun alabiliyordunuz ama şimdi tüm fiyatlar Steam fiyatları ile eşitlenmiş durumda. Böyle bir senaryoda çok da kullanmanın gerekli olduğunu düşünmüyorum. Sizce geri dönmek için nasıl bir hamle yapmaları lazım?

Goodbye Blue Sky

Platinum Sample
İfade skoru
7.328
Birçok tartışma yarattı başta. Verileri çalıyor haksız rekabet vs. diye. Büyük ücretsiz oyunlar vermeyi bırakınca kullanan sayısı ciddi oranda düştü gibi. Üstelik başta güzel indirimlerle 100 TL altına oyun alabiliyordunuz ama şimdi tüm fiyatlar Steam fiyatları ile eşitlenmiş durumda. Böyle bir senaryoda çok da kullanmanın gerekli olduğunu düşünmüyorum. Sizce geri dönmek için nasıl bir hamle yapmaları lazım?
Epic Games her zaman Starbucks yanına açılmış Gloria gibi kalacak. Bedava oyunları dandik artık. Yapabilecekleri tekrar önemli bir oyunu bedavaya vermek ve indirim sağlamak bence.
A bir de arayüzde Unreal Engine kullanmayı bırakıp daha düzgün bir arayüze geçebilirler. Arayüzünden tiksinen sayısı da az değil.

mutlu pide

Gold Sample
İfade skoru
2.016
Steam'den 10 kat yavaş arayüz kullanmamak, Steam gibi sosyal medya özellikleri (profil süsleme, topluluk sekmesi vb.) kullanmak; gerekirse çalmak, az RAM yemek, 16 mbps internette maks 8 mbps kullanmamak falan filan 100 tane şey yazarız buraya.

furkh

Gold Sample
İfade skoru
405
Sizi bilmem ben 5.sezondan beri Fortnite oynuyorum, öyle çok bir steam geçmişim olmadı oyüzden epic hep maindeydi benim için. Epic kendi oyunlarından parayı bulunca millete beleş item dağıtmayı seviyor, tek vasıfları bu.
Oynadığım oyun içinde olmasa %100 Steam kullanırdım, arkada oyundan çok RAM yiyor mübarek.

Epic başta uygulamayı kökten değiştirsin eski pclerde bırak oyun oynamayı arayüzü açamıyorsunuz bile.

Shaw4543

Gold Sample
İfade skoru
3.471
İşin açıkcası tabi ki Steam her halükarda daha önde Epicten; ama Steam'ın aşırı dandik bir fanboy kitlesi var. Aga 30 tl fark olsun yine Steam'dan alırım filan. Zenginseniz ne ala ama onun dışında çok saçma olduğunu düşünüyorum. 30 tl 30 tldir. Her ne kadar hiç değeri yok sayılsada. Tabi alanlarda biraz hava atma(profil) veya kütüphane ve steam'ın diğer özelliklerinden dolayı alıyorlar ama dediğim zihniyet bana saçma geliyor. Bence her daim ikisinide kollamak lazım. Henüz eşit olmasada rekabet iyidir. Tekellik hiç bir şey kazandırmıyor.

OnTheRoonKilled

Gold Sample
İfade skoru
2.345
Epic üzerinden aldığım oyunların çoğu Ubisoft oyunları ve Epic Games kullanmıyorum bu oyunlar için hiçbir şekilde.

Mis gibi Uplay varken gidip Epic Games kullanmak benim için saçmalıktan ibarettir.

Ki aynı olay Origin için de geçerli bir durumdur.

Yalan yok gayet güzel oyunları ücretsiz verdiler ki şu anda da 112 adet oyun varmış kütüphanede ancak ha ordan oynamışım ha crack oynamışım bir farkı yok bana göre.

KS
M

MisakiTaro

Kurucu
Kurucu
İfade skoru
29.636
İşin açıkcası tabi ki Steam her halükarda daha önde Epicten; ama Steam'ın aşırı dandik bir fanboy kitlesi var. Aga 30 tl fark olsun yine Steam'dan alırım filan. Zenginseniz ne ala ama onun dışında çok saçma olduğunu düşünüyorum. 30 tl 30 tldir. Her ne kadar hiç değeri yok sayılsada. Tabi alanlarda biraz hava atma(profil) veya kütüphane ve steam'ın diğer özelliklerinden dolayı alıyorlar ama dediğim zihniyet bana saçma geliyor. Bence her daim ikisinide kollamak lazım. Henüz eşit olmasada rekabet iyidir. Tekellik hiç bir şey kazandırmıyor.
İşte o 30 TL fark başta vardı artık aynı. Benim çoğu oyunum Steamde oradaki kütüphanemi genişletmeyi tercih ederim şahsen. Yoksa herkes cebini düşünür zaten öyle bir durumda.

Epic Games her zaman Starbucks yanına açılmış Gloria gibi kalacak. Bedava oyunları dandik artık. Yapabilecekleri tekrar önemli bir oyunu bedavaya vermek ve indirim sağlamak bence.
A bir de arayüzde Unreal Engine kullanmayı bırakıp daha düzgün bir arayüze geçebilirler. Arayüzünden tiksinen sayısı da az değil.
Sürekli bedava oyun vermek de paralı oyun satmayı zorlaştırabilir bana kalırsa. Onu bırakmaktaki amaçları oydu bence ama indirimlerde sürekli öne çıkmaları lazım. Kütüphaneleri çok zayıf. Epic'e özel Kingdom Hearts vs. 2-3 oyun var onun dışında kullanmak için bir neden yok bile. O kadar parayı boşa dökmüşler gibi hissediyorum.

Shaw4543

Gold Sample
İfade skoru
3.471
İşte o 30 TL fark başta vardı artık aynı. Benim çoğu oyunum Steamde oradaki kütüphanemi genişletmeyi tercih ederim şahsen. Yoksa herkes cebini düşünür zaten öyle bir durumda.

Sürekli bedava oyun vermek de paralı oyun satmayı zorlaştırabilir bana kalırsa. Onu bırakmaktaki amaçları oydu bence ama indirimlerde sürekli öne çıkmaları lazım. Kütüphaneleri çok zayıf. Epic'e özel Kingdom Hearts vs. 2-3 oyun var onun dışında kullanmak için bir neden yok bile. O kadar parayı boşa dökmüşler gibi hissediyorum.
Evet hocam; dediğiniz gibi ama mesajımda da belirttiğim üzere eskiden o 30 TL'yi de önemsemeyenler vardı, onlara ithafen demiştim. Şuan da zaten öyle bir şey olmayacak gibi gözüküyor.

hasanmerkit

Gold Sample
İfade skoru
908
Epic Games'e güveniyorum açıkcası, kendini toparlayacaktır. Hem o kadar oyun dağıttılar insanlar da hemen nankörleşmesin :S

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar

Silicone Makale

Yeni konular

Silicone YouTube