En Stabil ve Az Kaynak Tuketen Windows 10 Buildi

Silicone Android Uygulaması

79796

Bronze Sample
İfade skoru
206
Evet hangisi daha az kaynak tüketiyor ve daha stabil, 1503-1709-2004-21H1 veya başka bir sürüm. Güncel olan sürümlerde mantıken daha fazla uygulama ve daha fazla hizmet olduğundan dolayı daha fazla kaynak tüketiyordur diye düşünüyorum ama yanlışsam düzeltin lütfen.

Goodbye Blue Sky

Platinum Sample
İfade skoru
7.328
Evet hangisi daha az kaynak tüketiyor ve daha stabil, 1503-1709-2004-21H1 veya başka bir sürüm. Güncel olan sürümlerde mantıken daha fazla uygulama ve daha fazla hizmet olduğundan dolayı daha fazla kaynak tüketiyordur diye düşünüyorum ama yanlışsam düzeltin lütfen.
Çok büyük bir fark yok, iila hafif istiyorum diyorsan bunu dene.
Güvenmek sana kalmış

1234

Rütbesiz
İfade skoru
88
Güncel olan sürümlerde mantıken daha fazla uygulama ve daha fazla hizmet olduğundan dolayı daha fazla kaynak tüketiyordur diye düşünüyorum ama yanlışsam düzeltin lütfen.
Güncel olan Windows 10 sürümü daha fazla ram ve işlemci tüketiyor.

Son düzenleme:
KS
7

79796

Bronze Sample
İfade skoru
206
Çok büyük bir fark yok, iila hafif istiyorum diyorsan bunu dene.
Güvenmek sana kalmış

Debloat edilince kaynak tuketiminin daha az oldugunu bende biliyorum fakat daha detayli bilgi edinmek adina sordum. Tum surumleri Default hali ile karsilastirdigimiz zaman hangisi oburlerine nazaran daha az kaynak tuketiyor?

Steve Gates

Gold Sample
İfade skoru
1.992
Debloat edilince kaynak tuketiminin daha az oldugunu bende biliyorum fakat daha detayli bilgi edinmek adina sordum. Tum surumleri Default hali ile karsilastirdigimiz zaman hangisi oburlerine nazaran daha az kaynak tuketiyor?
Bunun için tek tek tüm sürümleri test etmek gerekiyor.
Yeni sürümlerde yeni özellikler geldiği için daha ağır olabilir ancak yeni sürümlerde kaynak kullanımını optimize etmiş de olabilirler.

KS
7

79796

Bronze Sample
İfade skoru
206
Bunun için tek tek tüm sürümleri test etmek gerekiyor.
Yeni sürümlerde yeni özellikler geldiği için daha ağır olabilir ancak yeni sürümlerde kaynak kullanımını optimize etmiş de olabilirler.

Belki Reddit`te falan bunun ile ilgili bir kaynak goren falan vardir diye sormustum, neyse yine de tesekkur ederim herkese.

110

Gold Sample
İfade skoru
476
Hocam kısmen haklısınız ama en yeni sürüm her zaman stabil olacak diye bir şey yok.

Bu noktada haklısınız ancak yine de en güncel kullanmak her açıdan daha iyi.

Desteği devam eden windows 10 sürümleri de güncel bir nevi.

Evet, bunu belirtecektim ancak üşendim. Bu siteye göre desteği devam eden Windows 10 sürümlerini de kullanabilirsiniz.

Steve Gates

Gold Sample
İfade skoru
1.992
Bu noktada haklısınız ancak yine de en güncel kullanmak her açıdan daha iyi.
Evet kesinlikle katılıyorum. Ben az önceki mesajımı aslında daha çok düşük sistemler için söylemiştim. Yeni sürümleri kullanmak çok daha iyi kesinlikle.
Mesajlar otomatik birleştirildi:

Evet, bunu belirtecektim ancak üşendim. Bu siteye göre desteği devam eden Windows 10 sürümlerini de kullanabilirsiniz.

Doğru düzgün desteği olan sürüm kalmamış ki. Ben en azından 1903'ün desteği olur sanıyordum yokmuş. Destek süreleri çok kısa.

ShimadaSensei

Gold Sample
İfade skoru
1.421
Takıntıları bırakın, indirin son sürümü kullanın. Arama yerine "arka plan uygulamaları" yazıp oradan istediğinizi kapatırsınız.

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar

Silicone Makale

Yeni konular

Silicone YouTube