En sevdiğiniz kitaplar

Silicone Android Uygulaması

MisakiTaro

Kurucu
Kurucu
İfade skoru
29.636
Oğullar ve Rencide Ruhlar: Bir şey demeye gerek yok. Alper Kamu serisinin ilk kitabı. 3. kitabı bu ay çıkacakmış. Merakla bekliyoruz.

Küçük Prens: Her yıl bir kere okurum, çok güzel bir kitap. Her okuduğunda farklı yerlerine dikkat ediyorsun.

Harry Potter: Aslında kitap kitap o kadar iyi olduğunu düşünmüyorum ama seri olarak sevdiğim bir eser bütünü.

Kan ve Gül: Yine çok güzel bir kitap. Aslında Gizli Ajans hariç tüm kitapları yazabilirim. Gizli Ajans da güzel ama diğerleri kadar değil.

Dokuzuncu Hariciye Koğuşu: İlk okuduğumda nefret etmiştim. İkinci kez okuyunca beğendim. Biraz daha büyüyünce okunulması gereken kitaplardan. Kitabın içeriği değil, daha çok edebi yanı hoşuma gidiyor. (Bu arada Türkçe hocası bize bu kitabı 13 yaşında okutturmaya çalıştı. Nasıl kafa ya bu?)

Herkesin beğendiği klasiklerden "Marslı"yı okumadım ama yakında okumayı düşünüyorum.

Chloe Price

Silver Sample
İfade skoru
4.116
LOTR.

Kirschtein

Silver Sample
İfade skoru
548
Silmarillion okurken zevkten dört köşe olmuştum. Bu kadar ayrıntı, böylesine bir evren yaratmak falan inanılmaz iş gerçekten. Her şeyi geçtim adam bu evren için dil bile yaratmış. Büyük adam Tolkien.

Bir de Yüzüklerin Efendisi serisinin üçüncü kitabı diyebilirim. Özellikle Frodo'nun o Hüküm Dağı'na giden yolculuğundaki ıstırapları öyle bir anlatılmış ki okurken ben çöktüm.

İthaki yayınlarının bilimkurgu serisi de efsanedir. Fahrenheit 451, Cesur Yeni Dünya, 1984, Kallokain vs.

Linux Forever

Silver Sample
İfade skoru
4.433
En sevdiğim kitap yok çünkü öyle çok kitap okumadım. Bilgisayardan dolayı o alışkanlığı alamadım.

Ama Mucize(mavi kapaklı) adlı kitap içime dokunmuştu.

parallel

Platinum Sample
İfade skoru
5.460
En sevdiğim kitap yok çünkü öyle çok kitap okumadım. Bilgisayardan dolayı o alışkanlığı alamadım.

Ama Mucize(mavi kapaklı) adlı kitap içime dokunmuştu.

Mucize cidden güzel kitaptı. Ben de çok sevmiştim. Okuyan herkesin içine dokunmuştu zaten. Mucize kitabını bize okulumuzda okutmuşlardı, herkes Mucize'den bahsediyordu okulda. Favori kitabıydı bütün okulun.

Dexter

Platinum Sample
İfade skoru
6.025
Orta Dünya evreninin tüm kitaplarına bayılırım. Ama özellikle Silmarillion ve Hurin'in Çocukları hoşuma gider.

Böyle Buyurdu Zerdüşt: Nietzsche'nin fikirlerini ve düşünce biçimini anlamak adına çok güzel bir eser.

1984: Okuyunca resmen günümüz dünyasını görüyorum. Çağının ötesinde bir kitap.

Cesur Yeni Dünya: Muazzam ötesi bir kitap, yine 1984 gibi; günümüzü görebileceğiniz bir eser.

Hayvan Çiftliği: Yine içinden çok hoş söylemler bulabileceğiniz bir kitap.

Kapitalist Gerçekçilik: İsminden ne olduğu anlaşılıyordur, çok severek okuduğum bir kitap.

Against Civilization ve Future Primitive: Düşüncelerimin şekillenmesinde en çok etkisinin olduğunu düşündüğüm kitaptır bu ikisi. Herkes okumalı bana kalırsa.

Yerbilim Fragmanlar: Nasıl bir şey söyleyebilirim bilmiyorum, içinde bir çok alandan şeyler olan bir kitap.

İthaki'nini bilimkurgu klasiklerine bayılırım. Çok var daha yazabileceğim aslında ama kısa tutmak istedim.

mutlu pide

Gold Sample
İfade skoru
2.016
Çizgili Pijamalı Çocuk.
Toplama kamplarının ne denli acımasız olduğunu öğretti.
Aynı anda çoğu duyguyu yaşattı.
Ben filmini izlemiştim o da güzeldi.

Sonda ikisi de haşlama olmasa güzel olurdu ama. Kitabı bilmiyom ama okumamıştım hepsini.

İfade skoru
5
Anna Karenina (Lev Tolstoy)
Savaş ve Barış (Lev Tolstoy)
Deniz İşçileri (Victor Hugo)
Yüzyıllık Yalnızlık (Gabriel Garcia Marquez)

içinde kaybolduğum kitaplardır, bu listeye belki Deniz Feneri (Virginia Woolf) eklenebilir.

505

Gold Sample
İfade skoru
2.916
Witcher serisini okurken ne LOTR ne de HP'den almadığım zevki aldım, çok güzellerdi. Percy Jackson serisini de çok severim. Douglas Adams kitaplarını da severim. Drizzt Do’urden’in maceralarını da sevmiştim. Pek klasik okumam. Genelde fantastik, macera odaklıyım anlayacağınız. Dini, felsefi kitaplar da tercihimdir fakat onları yazsam sığmaz. Hepsini ayrı ayrı severim.

hüseyin aktepe

Platinum Sample
Katkıda Bulunan
İfade skoru
13.287
Öyle fazla kitap okumam ama hoşuma gidenler;
<3 Nutuk <3
Rick Riordan Percy Jackson serisi
Labirent serisi.
Kürk Mantolu Madonna
Martin Eden
Eğer okursam kesin Witcher da buraya girer diye düşünüyorum.

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar

Silicone Makale

Yeni konular

Silicone YouTube