Elektro gitar önerisi

Silicone Android Uygulaması

furkh

Gold Sample
İfade skoru
405
Herhangi bir gitar geçmişim yok , bayadır da elektro gitara başlamak istiyorum benim araştırdığım kadarıyla 2. el olarak bütçeme uygun şu üç gitara rastladım. hepsinin artısı eksisi vardır eminim , Benim için önemli olanı ses ve ton kalitesi, gitar rahatlığının alışılabilecek bir şey olduğunu düşünüyorum.

Jackson js11 (amfisiz)
Esp Ltd AX-50 (ibanez ibz10g)
B.C Rich Warlock (amfisiz)

Onun dışında :
-Rammstein riffleri ve benzeri riffleri pedal olmadan çıkarabilir miyim?
- Epiphone, Cort gibi markaların başlangıç seviye gitarları iyi midir?

Işık

Gold Sample
İfade skoru
2.612
Direkt model değil de bütçe belirtsen daha iyi olabilir. Saydığın modeller iyi ama başlangıç için pek değil.

JS11 olabilir sadece, diğerleri başlangıç için pek uygun değil çünkü şekli şemali itibariyle hayatında ilk defa elektro gitar alacak birisi için fazla şekil şukul. İlk defa gitar tutacak birisi için önermiyorum şahsen. Onlar biraz daha show bussiness tarafına giriyor.

JS11 alabilirsin, başlangıç için önerilen bir gitar. Ama bu fiyat aralığındaki Ibanez marka gitarlara da bakabilirsin çünkü Ibanez'in sert tonları daha iyi oluyor ve sen de Rammstein çalacağım diyorsun.

Bu arada ton elde edebilmek için içinde hazır ton ayarı olan bir amfi ya da pedal + normal bir amfi lazım.

Tabii ses kartı alıp dijital plug-in'leri kullanarak ne amfiye para verirsin ne de pedala. Sadece ses kartına verirsin. Ses kartı olarak da Behringer UMC22 tarzı bir ses kartı başlangıç için iyi ve yeterli olacaktır.

Ama şunu söyliyeyim, gitara başladıktan belli bir süre sonraya kadar ne amfi ne de pedal seni pek ilgilendirmeyecek. Çünkü senin oturup habire pratik yapman lazım ki aleti öğrenesin. Çalmaya yavaştan başladığında artık takıp bişiler denemeye başlarsın. Yani direkt amfi alacağım diye uğraşma, onu gitara başladıktan sonra da alırsın.

Ve evet, Epiphone ve Cort gibi markalar

KS
furkh

furkh

Gold Sample
İfade skoru
405
Direkt model değil de bütçe belirtsen daha iyi olabilir. Saydığın modeller iyi ama başlangıç için pek değil.

JS11 olabilir sadece, diğerleri başlangıç için pek uygun değil çünkü şekli şemali itibariyle hayatında ilk defa elektro gitar alacak birisi için fazla şekil şukul. İlk defa gitar tutacak birisi için önermiyorum şahsen. Onlar biraz daha show bussiness tarafına giriyor.

JS11 alabilirsin, başlangıç için önerilen bir gitar. Ama bu fiyat aralığındaki Ibanez marka gitarlara da bakabilirsin çünkü Ibanez'in sert tonları daha iyi oluyor ve sen de Rammstein çalacağım diyorsun.

Bu arada ton elde edebilmek için içinde hazır ton ayarı olan bir amfi ya da pedal + normal bir amfi lazım.

Tabii ses kartı alıp dijital plug-in'leri kullanarak ne amfiye para verirsin ne de pedala. Sadece ses kartına verirsin. Ses kartı olarak da Behringer UMC22 tarzı bir ses kartı başlangıç için iyi ve yeterli olacaktır.

Ama şunu söyliyeyim, gitara başladıktan belli bir süre sonraya kadar ne amfi ne de pedal seni pek ilgilendirmeyecek. Çünkü senin oturup habire pratik yapman lazım ki aleti öğrenesin. Çalmaya yavaştan başladığında artık takıp bişiler denemeye başlarsın. Yani direkt amfi alacağım diye uğraşma, onu gitara başladıktan sonra da alırsın.

Ve evet, Epiphone ve Cort gibi markalar
Bütçem max 2200 zorlarsam 2500.

ESP'yi yanında amfiyle beraber bu fiyata bulunca uygun geldi, kasa tipinden dolayı alışamaycağımı zannetmiyorum diyordum ama siz daha iyi bilirisiniz.

Ses kartı konusunda birkaç tane önerebilirsiniz 2.el veya en uygun fiyatı bulmaya çalışırım.

Işık

Gold Sample
İfade skoru
2.612
Bütçem max 2200 zorlarsam 2500.

ESP'yi yanında amfiyle beraber bu fiyata bulunca uygun geldi, kasa tipinden dolayı alışamaycağımı zannetmiyorum diyodum ama siz daha iyi bilirisiniz.

Ses kartı konusunda birkaç tane önerebilirsiniz 2.el veya en uygun fiyatı bulmaya çalışırım.
Amfi hangi model? Eğer 2500 civarına amfi + bahsettiğimiz ESP gitarı bulduysanız gayet iyi fiyatmış.

Işık

Gold Sample
İfade skoru
2.612
Bahsettiğin ESP gitarı biraz araştırdım. Çoğu kişi kasa şeklinin ilk defa kullananları değil, hali hazırda elektro çalanları bile zorlayabilecek bir kasa şekline sahip olduğunu yazmış.

Bu gitarda çalmak imkansız mı? Tabii ki değil ama alışma süreci diğer strat tipi kasalara göre daha zor olur tabii. Seçim sizin.

KS
furkh

furkh

Gold Sample
İfade skoru
405
Bahsettiğin ESP gitarı biraz araştırdım. Çoğu kişi kasa şeklinin ilk defa kullananları değil, hali hazırda elektro çalanları bile zorlayabilecek bir kasa şekline sahip olduğunu yazmış.

Bu gitarda çalmak imkansız mı? Tabii ki değil ama alışma süreci diğer strat tipi kasalara göre daha zor olur tabii. Seçim sizin.
Yardım için teşekkürler, ESP + amfi - Ibanez veya Jackson + ses kartı arasında secimi yapacağım en kısa sürede.

Işık

Gold Sample
İfade skoru
2.612
Yardım için teşekkürler, ESP + amfi - Ibanez veya Jackson + ses kartı arasında secimi yapacağım en kısa sürede.
Bana sorarsan Jackson biraz daha mantıklı. Jackson hem daha yeni model bir gitar hem de bahsettiğim şekil konusu var. Ayrıca ses kartı alarak istediğin kadar pedal-amfi simülasyonuna erişebilirsin dijital pluginler üzerinden. Ayrıca o Ibanez amfi de bayağı eski bir model.

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar

Silicone Makale

Yeni konular

Silicone YouTube