İnceleme Edifier X3 Kablosuz kulaklık incelemesi

Silicone Android Uygulaması
Merhaba , yeni aldığım Edifier X3 model kulaklığı almak isteyenler veya merak edenler için incelemesini yapacağım. 2021 eylül - ekim ayları arasında fiyat olarak 250TL bandında bir kulaklık. Kulaklığı toplam en fazla 3 saat kullanmışımdır bu yüzden incelemem dışında olabilecek artılar ve eksiler varsa kusura bakmayın.

- ÖZELLİKLER -
► Bluetooth 5.0
► Su geçirmezlik
► Gürültü engelleme
► Dokunmatik Kontrol
► 9-10m Kullanım mesafesi
► 20 Saat kullanım süresi
► aptX ses çözümlemesi

- KUTU VE KULAKLIK GÖRÜNÜMÜ -

WhatsApp Image 2021-09-18 at 18.47.09.jpeg
WhatsApp Image 2021-09-18 at 18.47.12.jpeg
WhatsApp Image 2021-09-18 at 18.47.10.jpeg
WhatsApp Image 2021-09-18 at 18.47.10 (1).jpeg
WhatsApp Image 2021-09-18 at 18.47.11.jpeg
WhatsApp Image 2021-09-18 at 18.47.10 (2).jpeg

► Fotoğrafta göründüğü gibi minimal bir tasarım var kutu ve kulaklıkta.
► Kulaklık kulaktan düşmez diye düşünüyorum zaten çok sıkı tutuyor.
► Kullanılan giriş " Tip C " . Usb şarj girişli zannediyordum Type-C gelince mutlu olmadım diyemem.
► Kulaklıklar kutuda bluetooth bağlantısı olduğunda kesiyor haliyle ama sadece kutudayken kırmızı bir ışık yanıyor.
► Kutu üzerinde logo veya yazı olarak sadece EDİFİER logosu var kapakta onun dışında yok.

- PAKET İÇERİĞİ -

WhatsApp Image 2021-09-18 at 18.47.13.jpeg
WhatsApp Image 2021-09-18 at 18.47.12 (1).jpeg
Paket içinde Type C kablo , 2 çeşit (toplam 4 tane) Kulaklık silikonu, Kullanım kılavuzu ve Garanti belgesi var.

- BAĞLANTI -

Bluetooth Bağlantısı olarak 10m'ye kadar kopmadığı doğrudur evet denedim bizzat bir sorun yaşamadım . Eksi olarak yaşadığım bir sorun var sadece , kulaklığı bağladığımda ilk 20 saniye falan 1 saniyelik saniye takılmalar oluyor daha sonra geçiyor bu sorun benim hatam mı kulaklığın hatası mı bilmiyorum.

Kulaklık ilk bağlandığında kulağınıza taktığınız kulaklık bip sesi çıkarıyor 2 saniye sonra arama ve mikrofon için bağlanan kulaklık farklı bir ses çıkarıyor.

- GÜRÜLTÜ ENGELLEME VE DIŞARI SES VERME -

Gürültü engellemesini beğendim hatta bugün ilk defa süpürge sesini duymadan odamı süpürdüm diyebilirim :)

Dışarı ses verme olayına gelecek olursak son seste bir deneme yaptık sesin dışarı gelmediğini söylediler fakat kulaklığı kulağımdan çıkardığımda haliyle müziği duyabiliyorsunuz.

Video :

- YAZILIM -
Evet , Edifier markasının bir android ve ios yazılımı var ama bilin bakalım hangi kulaklık modelini koymamışlar :mad:.
En az 20 tane model vardır uygulamada fakat maalesef X3 modeli için yazılım desteği yok.

- DOKUNMATİK -

Dokunmatik kullanmaya alışkın kişiler için iyi olabilir ama benim için en büyük sorun burada oluştu , kulaklığı takmak isterken şarkıyı durduruyorum , aramayı yanlışlıkla kapatıyorum ve hala kontrolleri çözemedim 2 kere dokununca müzik değişiyor ama 2 basışımda sadece durduruyor.
Dokunmatiği hakkında başka bir bilgim yok bilen arkadaş bilgilendirebilir.

*** Son olarak
mikrofonun ideal olduğunu söyleyebilirim uzun konuşma yapmadım , kısa konuşmalarda hiçbir sıkıntı yaşamadım .
Onun dışında merak edilenleri sorabilirsiniz elimden geldiğince yanıtlarım.

Teşekkürler İnceleme bu kadardı , işinize yaramasını umuyorum.

:giggle:

KS
furkh

furkh

Gold Sample
İfade skoru
405
Merhaba , yeni aldığım Edifier X3 model kulaklığı almak isteyenler veya merak edenler için incelemesini yapacağım. 2021 eylül - ekim ayları arasında fiyat olarak 250TL bandında bir kulaklık. Kulaklığı toplam en fazla 3 saat kullanmışımdır bu yüzden incelemem dışında olabilecek artılar ve eksiler varsa kusura bakmayın.

- ÖZELLİKLER -
► Bluetooth 5.0
► Su geçirmezlik
► Gürültü engelleme
► Dokunmatik Kontrol
► 9-10m Kullanım mesafesi
► 20 Saat kullanım süresi
► aptX ses çözümlemesi

- KUTU VE KULAKLIK GÖRÜNÜMÜ -

► Fotoğrafta göründüğü gibi minimal bir tasarım var kutu ve kulaklıkta.
► Kulaklık kulaktan düşmez diye düşünüyorum zaten çok sıkı tutuyor.
► Kullanılan giriş " Tip C " . Usb şarj girişli zannediyordum Type-C gelince mutlu olmadım diyemem.
► Kulaklıklar kutuda bluetooth bağlantısı olduğunda kesiyor haliyle ama sadece kutudayken kırmızı bir ışık yanıyor.
► Kutu üzerinde logo veya yazı olarak sadece EDİFİER logosu var kapakta onun dışında yok.

- PAKET İÇERİĞİ -

Paket içinde Type C kablo , 2 çeşit (toplam 4 tane) Kulaklık silikonu, Kullanım kılavuzu ve Garanti belgesi var.

- BAĞLANTI -

Bluetooth Bağlantısı olarak 10m'ye kadar kopmadığı doğrudur evet denedim bizzat bir sorun yaşamadım . Eksi olarak yaşadığım bir sorun var sadece , kulaklığı bağladığımda ilk 20 saniye falan 1 saniyelik saniye takılmalar oluyor daha sonra geçiyor bu sorun benim hatam mı kulaklığın hatası mı bilmiyorum.

Kulaklık ilk bağlandığında kulağınıza taktığınız kulaklık bip sesi çıkarıyor 2 saniye sonra arama ve mikrofon için bağlanan kulaklık farklı bir ses çıkarıyor.

- GÜRÜLTÜ ENGELLEME VE DIŞARI SES VERME -

Gürültü engellemesini beğendim hatta bugün ilk defa süpürge sesini duymadan odamı süpürdüm diyebilirim :)

Dışarı ses verme olayına gelecek olursak son seste bir deneme yaptık sesin dışarı gelmediğini söylediler fakat kulaklığı kulağımdan çıkardığımda haliyle müziği duyabiliyorsunuz.

Video :

- YAZILIM -
Evet , Edifier markasının bir android ve ios yazılımı var ama bilin bakalım hangi kulaklık modelini koymamışlar :mad:.
En az 20 tane model vardır uygulamada fakat maalesef X3 modeli için yazılım desteği yok.

- DOKUNMATİK -

Dokunmatik kullanmaya alışkın kişiler için iyi olabilir ama benim için en büyük sorun burada oluştu , kulaklığı takmak isterken şarkıyı durduruyorum , aramayı yanlışlıkla kapatıyorum ve hala kontrolleri çözemedim 2 kere dokununca müzik değişiyor ama 2 basışımda sadece durduruyor.
Dokunmatiği hakkında başka bir bilgim yok bilen arkadaş bilgilendirebilir.

*** Son olarak
mikrofonun ideal olduğunu söyleyebilirim uzun konuşma yapmadım , kısa konuşmalarda hiçbir sıkıntı yaşamadım .
Onun dışında merak edilenleri sorabilirsiniz elimden geldiğince yanıtlarım.

Teşekkürler İnceleme bu kadardı , işinize yaramasını umuyorum.

:giggle:
Güncelleme:

Kulaklığı yaklaşık 5 aydır kullanıyorum ve önermiyorum ,artılarından çok eksileri var gittikçede çoğalıyor sorunlar.

Bluetooth bağlantısında büyük sorunlar var R'yi bağladığınızda L takılıyor , L'yi bağladığınızda R takılıyor sürekli tık tık ses kesiliyor bu sorunu sadece bluetooth'u kapatıp açarak çözüyorsunuz fakat şarkıyı telefondan değiştirseniz yeniden başlıyor.

Yazılımı var fakat eşleşmiyor zaten 1 2 ay önce google play uygulamayı virüs algılayıp kaldırdı.

Ara sıra kulaklığı kutusuna koyduğunuzda mıknatıs sesleri geliyor , şarj olduğunun göstergeside geliyor fakat bluetooth hala cihaza bağlı oluyor ve kutusunun içinde şarkı çalmaya başlıyor.

Aynı fiyat bandında birden çok kulaklık var onları tercih etmenizi öneririm.

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar

Silicone Makale

Yeni konular

Silicone YouTube