Din karşıtı veya belli bir din destekçisi parçalar yapmayan black metal grubu önerisi

Silicone Android Uygulaması

FatihY

Gold Sample
İfade skoru
2.727
Black metali çok severim ama din karşıtı veya İslam harici bir dini savunan parçalar dinlemek vicdanıma ters düşüyor, bu yüzden rahatsız oluyorum.

Bildiğiniz din karşıtı veya İslam harici bir dini destekleyici parçalar olmayan black metal grubu önerir misiniz?

Ek olarak lütfen görüşüme "gerici" vs. gibi yorumlarda bulunmayın. Din insanın vicdanına bağlıdır ve benim vicdanımı sorgulamak size düşmedi.

Şimdiden teşekkürler.

Linux Forever

Silver Sample
İfade skoru
4.433
Satanizm ve din karşıtlığını konu edinmeyen Black Metal grubu bulmak samanlıkta iğne aramaya benzer. Şu an hiç öyle bir grup aklıma gelmiyor, aklıma gelirse yazarım.
Bütün metalciler dinler yalan mı diyor?

Işık

Gold Sample
İfade skoru
2.612
Bütün metalciler dinler yalan mı diyor?
Bütün metalciler değil, Black Metal türündeki sanatçıların çoğu öyle. Black Metal dediğimiz tür bünyesinde bir çok Satanist, Hristiyan karşıtı, din karşıtı grup barındırıyor. E tabi böyle olunca da bunlar şarkıların sözlerine ve şarkının müzikal anlamdaki haline de yansıyor.

90'lı yıllarda zaten çok olay oldu bu Black Metalciler.

Buradan detaylıca okuyabilirsin:

Işık

Gold Sample
İfade skoru
2.612
Slayer solisti koyu bir katoliktir.
Black Metal dışındaki çoğu metal grubunun üyeleri böyle zaten. Iron Maiden olsun, Black Sabbath olsun hepsi klisede bile çalabilecek kadar inançlı insanlar.

Black Sabbath'ın kullandığı sahne kabinlerinde bile haç işareti var zaten.
Mesajlar otomatik birleştirildi:

Black metali çok severim ama din karşıtı veya İslam harici bir dini savunan parçalar dinlemek vicdanıma ters düşüyor, bu yüzden rahatsız oluyorum.

Bildiğiniz din karşıtı veya İslam harici bir dini destekleyici parçalar olmayan black metal grubu önerir misiniz?

Ek olarak lütfen görüşüme "gerici" vs. gibi yorumlarda bulunmayın. Din insanın vicdanına bağlıdır ve benim vicdanımı sorgulamak size düşmedi.

Şimdiden teşekkürler.
Bu arada şimdi aklıma geldi, Burzum'un parçaları din karşıtlığı veya Satanizm'i konu almıyor.

Son düzenleme:
KS
FatihY

FatihY

Gold Sample
İfade skoru
2.727
Bütün metalciler değil, Black Metal türündeki sanatçıların çoğu öyle. Black Metal dediğimiz tür bünyesinde bir çok Satanist, Hristiyan karşıtı, din karşıtı grup barındırıyor. E tabi böyle olunca da bunlar şarkıların sözlerine ve şarkının müzikal anlamdaki haline de yansıyor.

90'lı yıllarda zaten çok olay oldu bu Black Metalciler.

Buradan detaylıca okuyabilirsin:

Hristiyan karşıtlığı sorun değil. Sadece İslam karşıtlığı bulunmasın yeter.

KS
FatihY

FatihY

Gold Sample
İfade skoru
2.727
Bu arada şimdi aklıma geldi, Burzum'un parçaları din karşıtlığı veya Satanizm'i konu almıyor.
Burzum cok severim sevindim
Peki Darkthrone oyle mi ?

Işık

Gold Sample
İfade skoru
2.612
Burzum cok severim sevindim
Peki Darkthrone oyle mi ?
Hayır.

1630435514962.png

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar

Silicone Makale