Dilencilere karşı genel tavrınız nedir?

Silicone Android Uygulaması

baycoder

Gold Sample
İfade skoru
755
Ben gerçekten yardıma ihtiyacı da olsa vermeme taraftarıyım. Sizin düşüncelerinizi merak ediyorum.
Hocam fakir, fukara,yoksul sokakta el açıp "Bana para ver" demez bu dilencilerin neredeyse hepsi Suriye uyruklu duygu sömürüsü yapan insanlar. Köşe başında iş yapan seyyar satıcılara lafım yok onlara veririm ama el açanlara vermiyorum. Hatta eskiden ortaokulda bir hocam anlatmıştı. Bir dilenci yalvar yakar para istemiş. Hocam da 10 TL vermiş. Dilenci 10 TL'yi az bulmuş ve arkasından bela okumuş mesela. Her dilenci böyle değil tabi ki ama ihtiyacı olan para istemiyor.

RamooY

Silver Sample
İfade skoru
551
Ağızlarından Allah, peygamber kelimeleri düşmez ama yaptıkları şey sizce inandıkları din olan İslam ile ne kadar örtüşüyor?
Bu konu hakkında hadisi şerif var, bakabilirsiniz. Bizzat dilenciliğe karşı geliniyorken kusura bakmasınlar ama para falan vermem. Görüyoruz birçoğu senden benden zengin. İnsanların duygularını sömürmeyi bıraksınlar.

Brainstorm

Rütbesiz
İfade skoru
408
İhtiyacı varsa yardım ederim ki ediyorum bazı zamanlar neden olmasın, ama daha çok sokak kenarında iş yapıp evine ekmek parası götürmeye çalışan insanlara yardım etme taraftarıyım.

cfranko

Silver Sample
İfade skoru
2.388
Hocam siz bana bile 5 kuruş vermiyorsunuz dilencilerin elindeki paraları almıyorsanız iyi
396.png

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar

Silicone Makale

Yeni konular

Silicone YouTube