Cumhurbaşkanı olmak ister miydiniz? Olsaydınız ne yapardınız?

Silicone Android Uygulaması

Dexter

Platinum Sample
İfade skoru
6.025
Başkan olmak isterim. Öncelikle azınlık grupların ve hayvanların korunması için yasalar çıkartırım. Ardından devletin din faaliyetlerini durdururum, tüm din kurslarını özelleştiririm. Bu dediklerim zor şeyler değiller pek. Demirbaşlara gelirsek, bütçenin %40 gibi bir bölümünü teknoloji ve bilime, %15 hizmet, %20 eğitim kalanlar ise diğer alanlar gibi bir bölüm yaparım. Bilim diyoruz, teknoloji diyoruz da, burada çalışacak kalifiye eleman lazım. Bunun için de eğitim lazım. Eğitim ise en zor ve en uzun sürecek şey. Bunun için öncelikle müfredatları düzenlemek, gereksiz üniversiteleri kapatmak ve öğretmenliği seçkin bir meslek haline getirmek lazım. Gibi gibi diyebiliriz. Ayrıca muhtemelen demokrasi yerine farklı bir sistem getirirdim.

Son düzenleme:

Linux Forever

Silver Sample
İfade skoru
4.433
İsterdim. Şunları yapardım( çok ciddiyim, diktatör olurdum):
-Dizi bölümleri 1 saat 30 dk yı geçemez. Bir dizi bölümüne ayrılan süre reklamlarla birlikte maksimum 2 saat sürebilir.
-Dizi konularından kadın tecavüzü, konak filmleri, namus filmleri, program konseptlerinden evlenme programları kaldırılacak.
-Her ile bir kodlama atölyesi
-Her ilçeye bir aş evi
-Sayısalcı çocuğa en başından sayısal, sözelci çocuğa en başından sözel dersler vermek üzerine bir eğitim sistemi
-Kadın, çocuk tecavüzcüsüne işkence sonrası idam, adam öldürene - öldürülen kişinin ailesi af etmezse - idam, hırsızlık yapanın elini kesmek üzerine ceza sistemi
-Öğrencilere kişilik eğitimi ( diksiyon, retorik, sosyal analiz, finans, ahlak)
-Yazılım bilen öğrencilere ( 15 yaş üstü) free lance iş imkanı sunmak
Şimdilik aklıma başka bir şey gelmiyor.

Akif

Gold Sample
İfade skoru
4.549
Başkan olmak isterim. Temel olarak sosyal liberalizm temelinde bir şeyler yaparım. Öncelikle azınlık grupların ve hayvanların korunması için yasalar çıkartırım. Ardından devletin din faaliyetlerini durdururum, tüm din kurslarını özelleştiririm. Bu dediklerim zor şeyler değiller pek. Demirbaşlara gelirsek, bütçenin %40 gibi bir bölümünü teknoloji ve bilime, %15 hizmet, %20 eğitim kalanlar ise diğer alanlar gibi bir bölüm yaparım. Bilim diyoruz da, burada çalışacak kalifiye eleman lazım. Bunun için de eğitim lazım. Eğitim ise en zor ve en uzun sürecek şey. Bunun için öncelikle müfredatları düzenlemek, gereksiz üniversiteleri kapatmak ve öğretmenliği seçkin bir meslek haline getirmek lazım. Gibi gibi diyebiliriz.
İşte şimdi parti kurup sana muhalefet olmak için adaylığımı koyasım geldi :)

Goodbye Blue Sky

Platinum Sample
İfade skoru
7.328
Su anda en cok kemal hocama yakinim, haydi aday cikartalim kekw
Saka bir yana bir ara incisozluk adina bir adam secime girmisti, isin bruh yani incide veririz diyenler de vermemisti adama, yazik olmustu.
Ama @KemalY sana vermek isterdim :D.

Linux Forever

Silver Sample
İfade skoru
4.433
Su anda en cok kemal hocama yakinim, haydi aday cikartalim kekw
Saka bir yana bir ara incisozluk adina bir adam secime girmisti, isin bruh yani incide veririz diyenler de vermemisti adama, yazik olmustu.
Ama @KemalY sana vermek isterdim :D.
Ne yani bana vermezsin öyle mi? Tamam öyle olsun. :cry:

Linux Forever

Silver Sample
İfade skoru
4.433
Usta, Kemal reis senin kararlari uygular zaten, adam egitimde duzeltmeye gidiyor.
Onunkiler daha radikal ve dikdatorluk sevmem ben demokrasiciyim :D
Dikkat burda kemalY ile yarışma yoktur.

Benimkiler de radikal ama anladığım kadarı ile size göre dini iptal etmek tek kesin çözüm gibi.
Din faaliyetlerini durdurmaktan kastını bilmiyorum ama kesinlikle yanlış olur.

Dexter

Platinum Sample
İfade skoru
6.025
Dikkat burda kemalY ile yarışma yoktur.

Benimkiler de radikal ama anladığım kadarı ile size göre dini iptal etmek tek kesin çözüm gibi.
Din faaliyetlerini durdurmaktan kastını bilmiyorum ama kesinlikle yanlış olur.
Devlet tarafından yapılan dini faaliyetler durdurulacak. Bu kadar. Ateist adam neden Diyanet'e vergi versin? Ayrıca bir devletin, X dini için kurs açması laik bir hareket değil. Kuran kursu mu açılacak? Açılsın, ama devlet tarafından denetlenecek ve özel kurs olacak. Diyelim ki, Diyanet olacak. Olması durumunda sadece Müslüman olanlar oraya vergi verecek. Bu vb. şeyler olması lazım.

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar

Silicone Makale

Yeni konular

Silicone YouTube