Cennet ve Cehennemin Anlamsız Olması

Silicone Android Uygulaması

takla king

Platinum Sample
İfade skoru
15.850
Buna başka bir yönden de bakabilirsin.

Hayatın başındayken dersin ki "Ben zaten öleceğim yaptığım her şey boşa gidecek o yüzden hiç bir şey yapmayacağım."

Işık

Gold Sample
İfade skoru
2.612
Kısmen katılıyorum. Varlığı yokluğu bilinemeyen, inanç meselesi olan bir şey için hayatımı yönlendirmeye, onun için uğraşmak pek mantıklı gelmiyor.

Son düzenleme:

Emre Rekt

Bronze Sample
İfade skoru
115
Benim cennete girmek veya cehennemde yanmak çok da umrumda değil, çünkü 'aga' ölmüşüm zaten. Tüm mal varlığım, tecrübem, başarı ve başarısızlıklarım, eğitimim sıfırlanmış. O saatten sonra cennete girmişim girememişim pek de umrumda değil.

Cayır cayır yandığın zaman veya müthiş güzellikle sarayları köşkleri gördüğün zaman da bunları diyebilecek misin? :D

Linux Forever

Silver Sample
İfade skoru
4.433
Yeniden anlatayım. Ölümden ötesi var mı? Ölmüşüm lna ölmüşüm. O saatten sonrası umrumda değil.
La oglim, ölüm nedir bana uni açıkla hele!
Ölüm senin anladığın üzere biyolojik ölüm. Ama senin ruhun ölmüyor. Bilincin açık oluyor. Kıyamet öncesi kabir rahatlığı veya azabı çekiyorsun. Kıyamet sonrasında ise mahkeme başlıyor ve ilahi adalet tecelli ediyor.

takla king

Platinum Sample
İfade skoru
15.850
Açıklar mısın?

Yeniden anlatayım. Ölümden ötesi var mı? Ölmüşüm lna ölmüşüm. O saatten sonrası umrumda değil.
Aslında orası umrunda olmalı çünkü sonsuz hayat.

Dünya hayatı sadece bir sınav olarak düşünebilirsin.

Esas olay öldükten sonra. Sen olayı yanlış anlamışsın.

505

Gold Sample
İfade skoru
2.916
  • Dünya hayatı bir oyun ve eğlenceden başka bir şey değildir. Müttaki olanlar için şüphesiz ki âhiret yurdu daha hayırlıdır. Hâlâ aklınızı kullanmayacak mısınız? (6,32)

• Oysa onların tek gerçek kabul ettikleri bu dünya hayatı, hakikatte sadece bir oyun ve eğlenceden ibarettir. Ahiret yurduna gelince işte asıl hayat odur, keşke bunu bilselerdi! (29,64)

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar

Silicone Makale

Yeni konular

Silicone YouTube