CD-R Rom'a HDD Takmak

Silicone Android Uygulaması

Recx and Flex

Gold Sample
İfade skoru
4.118
Elimde 15.6 inç bir laptop var. Hdd yerine ssd'yi cd rom yerinede hdd takacağım. 15.6 inç laptopa uyumlu cd rom to hdd önerir misiniz? Ssd'nin içinden sata kablosu çıkar mı, ayrıyetten almama gerek var mı?

Son düzenleme:

yigit

Platinum Sample
Katkıda Bulunan
İfade skoru
12.098

Big Daddy

Silver Sample
Katkıda Bulunan
İfade skoru
2.224
Laptopun ekran boyutu CD ROM'u ırgalamaz. Cetvel ile CD ROM kalınlığını ölç, ona göre bir HDD Caddy al. 9,5 ve 12,7 milimetre olmak üzere 2 çeşit HDD Caddy mevcut. SATA veri kablosu zaten laptoplarda SATA güç ile birleşik oluyor diye hatırlıyorum, anakartlar hariç yanında SATA kablosu çıkan bileşen görmedim.

2147483647

Gold Sample
İfade skoru
2.953
Elimde 15.6 inç bir laptop var. Hdd yerine ssd'yi cd rom yerinede hdd takacağım. 15.6 inç laptopa uyumlu cd rom to hdd önerir misiniz? Ssd'nin içinden sata kablosu çıkar mı, ayrıyetten almama gerek var mı?
Büyük ihtimalle internetteki Caddy'ler işini görecektir, CD-ROM kapağını da takabiliyorsun çoğu zaman o kızağa, böylece dışarıdan canavar gibi görünmüyor. SATA için kabloya da gerek yok, biri CD-ROM girişine direkt olarak giriyor biri de HDD girişiyle uyumlu zaten.

55superx

Rütbesiz
İfade skoru
401
Laptopun CD okuyucusunun kalınlığına göre alman lazım dediğin dönüştürücüyü. SATA kablosu falan da gerekmez bu arada laptop bu masaüstü değil 😀
Mesajlar otomatik birleştirildi:

@neofetch, @The Executioner, @Derek Pappalardo,

Teşekkürler yardımınız için sonunda bilgisayarın içini açtım kalınlığı 9.5mm 'imiş. 20-30 TL civarında HDD caddy önerir misiniz? Dış kapağı çıkıp cd rom'un kapağını takılabilenlerden olursa güzel olur :)
Şöyle bir şey iş görür herhalde.

Toji Fushiguro

Gold Sample
İfade skoru
5.275
@neofetch, @The Executioner, @Derek Pappalardo,

Teşekkürler yardımınız için sonunda bilgisayarın içini açtım kalınlığı 9.5mm 'imiş. 20-30 TL civarında HDD caddy önerir misiniz? Dış kapağı çıkıp cd rom'un kapağını takılabilenlerden olursa güzel olur :)

Ben bunu kullanıyorum, öneririm. Ben aldıktan sonra indirimde 35 TL olmuştu :bong2:. Almışken kaliteli bir şey al derim, plastik olanlarda sorun yaşayanlara denk gelmiştim.

55superx

Rütbesiz
İfade skoru
401

Ben bunu kullanıyorum, öneririm. Ben aldıktan sonra indirimde 35 TL olmuştu :bong2:. Almışken kaliteli bir şey al derim, plastik olanlarda sorun yaşayanlara denk gelmiştim.
Plastiğin pek sorun olacağını sanmam ama kaliteli bir şey olsun denirse olabilir.

Ek olarak direkt buradan da alınabilir:

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar

Silicone Makale

Yeni konular

Silicone YouTube