Bulunduğunuz dine neden mensupsunuz?

Silicone Android Uygulaması

darloch

Gold Sample
İfade skoru
2.976
İnsanlar hangi eğemen din çevresinde yaşarsa o dinden olur. Yaşadığı çevrede din yoksa o da dinsiz olur. Din bulaşıcıdır, girdiği yeri etkisi altına alır.
Bu görüşe katılmıyorum hocam, bence bir insan nadir de olsa kendi dinini seçer. Toplum onu etkiler elbet ama kendisi de seçebilir.

illedelinux

Silver Sample
İfade skoru
4.646
Bu görüşe katılmıyorum hocam, bence bir insan nadir de olsa kendi dinini seçer. Toplum onu etkiler elbet ama kendisi de seçebilir.

Dini kendi tercihiyle seçen çok nadirdir, yüzde bir ancak. Hangi toplumda yaşıyorsanız oradaki baskın din tercih edilir, bu dünyada hep böyledir. Örneğin din diye bir şeyden haberi olmayan birinin aynı zamanda tercih durumu da olmaz. Sonuçta dediğim gibi din bulaşıcıdır, bulunduğu yeri etkisi altına alır.

𝙡𝙤𝙠𝙞.

Silver Sample
İfade skoru
3.842
Bir tanrıya inanma gereksinimi hissediyorum. Tek tanrılı diğer dinleri az biraz araştırdığımda, islamı daha uygun gördüm kendime. Belki de bugüne kadarki tüm dini davranışlarımı komple değiştirmekten korktuğum için kendimi islama yakın hissediyorumdur.

SMiralayS

Silver Sample
İfade skoru
636
Birçok düşünceyi mantıklı buldum ve o görüşü desteklerdim. Fakat bana en rahat ve güvenilir gelen İslam oldu ve İslam dinine mensup oldum. Daha önceden de mensuptum fakat dinden çıktım sonra geri tövbe ettim vs. vs. Bir dine mensup olmamın en temel sebebi diğer dünyanın olacağına inanmak.
Mesajlar otomatik birleştirildi:

En doğrusu. 3-4 yıldır içindeyim, çıkamıyorum. Girdap gibi.
Forum kullandığımdan belli ben de çıkamıyorum :D

Akif

Gold Sample
İfade skoru
4.549
@darloch, niye oruç tutuyon :) ?
Müslümanım Elhamdülillah. Gerekçesi de başka dine mensup olmak saçma geliyor.

aminelikek

Bronze Sample
İfade skoru
3
Dinler veya görüşler umrumda değil. Hangisini kabul edersem edeyim aynı yaşayacağım, hayatım değişmeyecek. Herhangi bir tanrıya inanma veya bir görüşü kabul etme gereksinimini hissetmiyorum.

Besim Tibuk

Gold Sample
İfade skoru
2.118
Şu an deist gibiyim.
Deist olmamın sebebi, kafamın her şeyin kendi kendine oluşmasına bir türlü basmaması. Nedense bir başlatıcı olması gerekiyormuş gibi geliyor.

Cuprium

Bronze Sample
İfade skoru
778
İyi niyetle bir karar verip kitabı kendi dilimde okumuştum. Bir şeyleri görmek için bu yetti. Hayatımda hiçbir değişiklik olmadı veyahut bunun öncesinde dinler üzerine derin bir araştırma yapmam gerekmedi.

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar

Silicone Makale

Yeni konular

Silicone YouTube