Bir enstrümanı çalmak için yetenek şart mı

Silicone Android Uygulaması

John Marston

Gold Sample
İfade skoru
2.804
Merhabalar. Metalciyim. Elektro gitar almak isterim. Farz edelim ki elektro gitar çalmak için yeteneksiz birisiyim. Yeteneksizliğimin açığını daha fazla sabır ve pratik ile kapatabilir miyim?

bazı arkadaşlar artık egosunu mu tatmin ediyor bilmiyorum ama enstrümanların az da olsa yetenek gerektirdiğini söylüyorlar. Ben aksini düşünüyorum. Sizce bir enstrümanı çalabilmek için yetenek şart mıdır?

illedelinux

Silver Sample
İfade skoru
4.646
Yetenek olmadan da çalarsın hatta istediğin yerlere de gelirsin, lakin yetenek olduğunda istediğin yere gelme şansın daha fazla olur.
Yani yetenek şart değil ama bir şeyleri kolaylaştırır.

Ayrıca yetenek olmadan da sabır ve mücadele ile çok iyi bir müzisyen dahi olabilirsin.

Bu arada aklıma geldi, o dünyaca ünlü bestekarların çalma yeteneği varmıydı?
Bazısının vardır ama hepsi değil.

James Hetfield

Gold Sample
İfade skoru
3.415
Yetenek şart değil ama yetenek olmadan daha zor gelirsin istediğin yere.

James Hetfield

Gold Sample
İfade skoru
3.415
Ayrıca, ben de gitar çalıyorum, gitara direkt elektro ile başlamak iyi bir seçim değil, önce klasik gitarda ustalaşmak gerek diyor hocalarım benim. Ama yanlış bilgilendirmek istemem, doğru olmayabilir.
Mesajlar otomatik birleştirildi:

Profesyoneller böyle diyor.

KS
J

John Marston

Gold Sample
İfade skoru
2.804
Ayrıca, ben de gitar çalıyorum, gitara direkt elektro ile başlamak iyi bir seçim değil, önce klasik gitarda ustalaşmak gerek diyor hocalarım benim. Ama yanlış bilgilendirmek istemem, doğru olmayabilir.
Bazıları öylesinin çok daha kötü olduğunu söylüyor. "Elektro çalmak için klasik alıyorsun ve öğrenmeye çalışıyorsun. İstemediğin bir şey yapıyorsun. Hevesin olmadığı için yapamazsın. Elektrodan da klasik gitardan da soğursun."

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar

Silicone Makale

Yeni konular

Silicone YouTube