Çözüldü Bazı oyunlarda mouse gecikme sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiş. Çözülmediyse bize rapor edebilirsiniz.
Silicone Android Uygulaması

MLee21

Rütbesiz
İfade skoru
5
Merhabalar bu sorunu 2 senedir yaşıyorum. Csgo, Warzone, Pubg, Fortnite gibi oyunlarda yaşamazken Apex legends ve valorantta yaşıyorum. Konuyu özellikle Apex legends için açtım. Ondaki sorun çok garip bir sorun aslında fps_max 59 yazınca steam başlatma seçeneklerine ancak öyle geçiyor. Onun dışında sanki tam ekran pencereli + vsyncli gibi gecikme oluyor.
Bios ve chipsetler güncel. Ekran kartı driverı güncel. Farklı işletim sistemleri denendi. Farklı marka mouselar denendi. Termal macun değiştirildi.
Technopat vb gibi forumlarda cevap bile vermediler verenlerde çözemediler. Lütfen şu tür konular hakkında bilgisi olan biri yardım etsin.

SİSTEM:
MSI ARMOR RX 570 4GB OC
RYZEN 5 1400
CORSAİR VENGENANCE 8GB 3000 MHZ CL16
GIGABYTE A320M S2H
BenQ Zowie XL2411P 144 HZ
SteelSeries Rival 600

Son düzenleme:
Çözüm
Çözüm:
Buradan buldum ama yazıyı ve ayarları kendim yaptım.

(Arkadaşlar Valorantta denemedim Apex de işe yaradı ama valo yu bilemiyorum maalesef)

Burdaki adımları uyguluyoruz.
Adım 1 : Vericeğim siteden hz değerinizi ayrıntılı öğreniyorsunuz.
1626322165378.png

Adım 2 : RTSS adlı programı eğerki sizde yoksa Buradan indiriyorsunuz.

Adım 3 : Siteden aldığımız ayrıntılı HZ değerinden 0,01 çıkarıyoruz benimki 143.993

Adım 4 : Gördüğünüz yerdeki yeşil renkli add e basıp gecikme yaşadığımız oyunun exe sini ekliyoruz.
resim_2021-07-15_205530.png

Adım 5 : Oyunumuzu...

mutlu pide

Gold Sample
İfade skoru
2.016
Zaman ayarlı.

mutlu pide

Gold Sample
İfade skoru
2.016
Bunlar hep bildiğim şeyler hocam 2 senedir uğraşıyorum tam ekran optimizasyonlarını devre dışı bırakmak, yüksek dpı ı kapatmak.
Gecikmeli derken tıklama ve hareket gecikmesi mi?

445

Gold Sample
İfade skoru
2.555
Hocam öyle olmuyor işte maalesef bu mekanikle ilgili bir durum değil çünkü ben arkadaşıma ait 1660 ti li pc de oynadığımda böyle bi gecikme olmuyor.
Çok saçma. Arkadaşının ekranı kaç HZ senin kaç? Bu bir anda mı oldu yoksa baştan beri mi var? İşlemcin ne? Ekran kartın ne? Kaç GB ram var? SSD/HDD'n ne?

KS
M

MLee21

Rütbesiz
İfade skoru
5
Çok saçma. Arkadaşının ekranı kaç HZ senin kaç? Bu bir anda mı oldu yoksa baştan beri mi var? İşlemcin ne? Ekran kartın ne? Kaç GB ram var? SSD/HDD'n ne?
Yukarda yazıyor hocam sistem bilgileri ondada aynı monitör var baştan beri var bende harddisk Seagate Barracuda 1TB 7200 RPM 64 mb

KS
M

MLee21

Rütbesiz
İfade skoru
5
Arkadaşında SSD mi var? Sorun disk kaynaklı olabilir. Video çekip atmam mümkün mü?
Hocam elimde başka bi tane disk daha var sorun ondada mevcut hem bence disk kaynaklı olsa valoranttada olmazdı.
Video atabilirim ama hangi tarzda atacağımı bilmem gerekiyor gecikme varken mi atayım yoksa fps_max 59 lu halinimi ?

445

Gold Sample
İfade skoru
2.555
Tahmini bir çözüm:
DDU ile sürücünü kaldır ve eski bir sürümü yükle. Sonra ise Radeon denetim masasından VSync'i kapattığından emin ol. Eğer hala geçmez ise monitör ayarlarına bak. Ayrıca DP mi HDMI mı?

KS
M

MLee21

Rütbesiz
İfade skoru
5
Tahmini bir çözüm:
DDU ile sürücünü kaldır ve eski bir sürümü yükle. Sonra ise Radeon denetim masasından VSync'i kapattığından emin ol. Eğer hala geçmez ise monitör ayarlarına bak. Ayrıca DP mi HDMI mı?
Hocam şaka gibi olmasın ama 3 tane monitörle denedim. :D

VGA-HDMI-DP(Şuanki)

DDU yuda 15 defa attım siz düşününki ekran kartının biosunu bile değiştirdim.

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar

Silicone Makale

Yeni konular

Silicone YouTube