Apple sürpriz bir adım attı: 6S'lere iOS 15 geliyor!

Silicone Android Uygulaması

PossibleTurco

Platinum Sample
Katkıda Bulunan
İfade skoru
19.213
1623092350125.png

Arkadaşlar az önce Apple'ın sitesinden iOS 15 ile uyumlu cihazlara bakayım dedim. Bir baktım 6S yazıyor. Yanlıştır herhalde dedim ve sayfayı yeniledim ama gerçekmiş. iPhone 5S'in 6 büyük güncelleme rekorunu kırarak 7 büyük güncelleme almış olacak 6S böylece. iPhone 6S sahiplerine hayırlı olsun. :) Bu cihaz ölmüyor resmen.

KS
PossibleTurco

PossibleTurco

Platinum Sample
Katkıda Bulunan
İfade skoru
19.213
iPad 7. nesil'e geliyor değil mi?
Geliyor.
1623092705047.png

Mesajlar otomatik birleştirildi:

Bakalım da 6s depolaması ve gücü yetebilecek mı?
16 GB değilse yeterli. 16 GB 6S kullananlar bir zahmet güncellemesin zaten. :) iOS 15 esasında iOS 14 ile aynı. Büyük ve devrimsel bir değişiklik yok. Haliyle 6S'e verilmemesi saçmalık olurdu zaten.

KS
PossibleTurco

PossibleTurco

Platinum Sample
Katkıda Bulunan
İfade skoru
19.213
6S'in yine içine edip yavaşlatmasalar iyi.
Batarya değişimi ile canlanıyor telefon. Birçok telefonum yavaşladı diyen kişinin bataryası bitik durumda oluyor. iPhone 6S kullanıyor kardeşim. Geçen bataryasını değiştirdik ve fıstık gibi oldu cihaz. İş batarya da bitiyor. :) 5S'in bile batarya değişimi sonrası ciddi şekilde performansının arttığını söyleyebilirim.

KS
PossibleTurco

PossibleTurco

Platinum Sample
Katkıda Bulunan
İfade skoru
19.213
iPhone 6 yatıyordu, yatmaya devam edecek..
Keşke bir süpriz yapıp kestikleri desteği falan geri verselerdi ne güzel olurdu be. O.O2
iPhone 6 en çok hakkı yenilen telefon hocam. 5S bile 6 büyük güncelleme alırken o 5 büyük güncelleme aldı. Üstelik 2016 yılından sonra kendisine özellikler gram gram verilmeye başlandı. Ama bunun sebebi de donanım işte. iPhone 6'nın donanımı kendisinden önce çıkan 5S ile aynı. İşlemcisi A8 direkt A7'nin Overclock edilmiş hali gibi bir şey. RAM'de 1 GB falan zaten. Haliyle desteği erken kesildi. Keşke 12.6 çıksa da karanlık mod gelse. :(

Wolerm

Gold Sample
İfade skoru
6.005
Vermeleri sizin aleyhinize olur. Çünkü artık kaldıramaz 6
IOS 14 için 6s kaldıramaz dediler?
Apple sürpriz seviyor, mesela ben bile XS veya XR almayı düşünüyorum çünkü uzun yıllar üzmez.

Ayhan36

Silver Sample
İfade skoru
1.990
12 yaşında değil. 8 yaşında, doğru bilgi yayalim.
Apple sürpriz seviyor, mesela ben bile XS veya XR almayı düşünüyorum çünkü uzun yıllar üzmez.
Hocam Apple 8 k paraya telefon yapıyor onu gidip 2 k'lik Android telefon ile karsilastirilinca tabi ki fiyatı az olduğu için düşük oluyor

KS
PossibleTurco

PossibleTurco

Platinum Sample
Katkıda Bulunan
İfade skoru
19.213
6S'e iOS 15 gelmesi iyi oldu aslında. Bir yıl daha güncel bir sürüm kullanabilecek 6S sahipleri. iOS 15 çok fazla yenilik getirmediği için stabil olacaktır 14'e göre. iOS 14'de Widget falan derken performans ve stabilite düşmüştü. iOS 15'de bunları düzeltmek için bolca zamanı olacak Apple'ın. Ayrıca 6S buraya kadar geldiyse, iPhone 7 rahat iOS 17'yi görür.

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar

Silicone Makale

Yeni konular

Silicone YouTube