Rehber Android Cihazlarda Root Olmadan GNU/Linux Kullanmak!

Silicone Android Uygulaması
Android cihazlarda root olmadan GNU/Linux kullanmak!

Evet! Yanlış duymadınız. Artık Android cihazlarda favori GNU/Linux dağıtımlarınızı kullanabileceksiniz! Nasıl mı? O zaman rehberimize başlayalım!

Gerekenler:
Andronix uygulamasını açıp hâlihazırda olan 8 işletim sisteminden birini seçiyoruz. Burada size modded OS almanızı şiddetle öneririm. Diğer ücretsiz OS'lara göre daha hızlı ve iyiler. Bende modded Manjaro olduğu için oradan devam edeceğim. Modded Manjaro'yu aldıktan sonra "Kur"a tıklıyoruz ve sunucu seçiyoruz. Seçtikten sonra kodu Termux'a yapıştırıyoruz ve inmesini bekliyoruz. En sonda "$" işareti çıktığında "./start-androjaro.sh" komudunu giriyoruz.

1625687190370.png

(Modded Manjaro için geçerli)
Burada ise istenenleri giriyoruz lakin burada şifrenizi 8 haneli veya üstü bir haneye sahip şekilde yapmanız lazım. Yoksa sistem hata verir ve Termux'u yeniden başlatmanız gerekir.

Bu işlemlerden sonra böyle bir yere geleceksiniz:
1625687305743.png

Buraya geldiğinizde vncserver-start komudunu giriyoruz:
1625687360603.png

Böyle bir ekran geliyor. Burada kendiniz tercih yapmanız lazım cihazınızın ekranına göre.
Onayladıktan sonra bizden şifre isteyecek. Bu uzak bağlantının "VNCViewer"a gireceğimiz şifre olacak. Şifremizi girdikten sonra bize "(Y/N)" seçenekleri sunacak. Buna "N" diyoruz ve geçiyoruz. Şimdi ise favori VNC uygulamanız ile veya VNCViewer programı ile "localhost:1" adresine bağlanıyoruz. Bize şifre soruyor ve giriyoruz. Artık Manjaro kullanabilirsiniz! Hayırlı olsun!

Peki ben ücretsiz kullanmak istiyorum. Ne yapmam lazım?

Adımlar burada daha basit. Sadece Andronix üzerinden verilen seçtiğiniz işletim sistemi ve masaüstüne ait kodu Termux'a yapıştırıyorsunuz. Bir süre sonra ekran tamamen bomboş ve simsiyah oluyor. Bu aşamada CTRL-Z kombinasyonunu uygulayın ve "vncserver :1" komudunu girin. Sonra ise favori VNC uygulamanız ile veya VNCViewer programı ile "localhost:1" adresine bağlanıyoruz ve hayırlı olsun!

Bu Ekran Çok Küçük! Başka cihazdan nasıl kullanıcağım?
Telefonunuzun IP adresini (örn. 192.168.1.46) sonuna ":1" koyarak başka cihazlardan bağlanabilirsiniz!

Takıldığınız yerde ekran görüntüsü ile konuya mesaj bırakırsanız yardımcı olurum! İyi kullanmalar!
Ücretli Manjaro'da paket yükleyici sorunlu. Bu videoda çözümü var:

Ekli dosyalar

• 1625687669770.png
    1625687669770.png
    137,1 KB · Görüntülenme: 55
Son düzenleme:

baycoder

Gold Sample
İfade skoru
755
@KaptanINO, hocam mesela ben Manjaro kullanmak istiyorum. Manjaro'nun bilgisayar sürümündeki sistem gereksinimlerine mi bakacağım yoksa başka birşey var mı ?

KS
4

445

Gold Sample
İfade skoru
2.555
@KaptanINO, hocam mesela ben Manjaro kullanmak istiyorum. Manjaro'nun bilgisayar sürümündeki sistem gereksinimlerine mi bakacağım yoksa başka birşey var mı ?
Bir sistem gereksinimi bulamadım. Denemeniz lazım.
Mesajlar otomatik birleştirildi:

Termuxtan bir ara craftrise açmaya çalışacaktım ama yapamadım.
Açamazsınız. Bir DWM lazım. Eğer Java Minecraft oynamak istiyorsanız Pojav Launcher ve ya MCinabox kullanmanız lazım.

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar

Silicone Makale

Yeni konular

Silicone YouTube