AMD Stok soğutucuları İntel sisteme montajla tarifi!!

Silicone Android Uygulaması

OnTheRoonKilled

Gold Sample
İfade skoru
2.345
Evet bugün sizlerle birlikte AMD stok soğutucumuzu İntel sistemimize nasıl montajlayacağımızı anlatacağım.

Malzemeler;
4 adet kürdan
4 adet kablo kelepçesi (kablo bağı)
1 adet AMD stok fan ne olduğu önemli değil kafanıza göre.

Yapılış;

ADIM 1:
Öncelikle kablo bağımızı fan yuvalarına ortadan kırarak geçirmemiz gerek. Ardından ise orada oluşan potluğun arasına kürdanımızı yerleştirmemiş gerek. Resimde gördüğünüz gibi olması gerek kısaca. Bunu dört deliğe uygulamanız gerekmektedir.
WhatsApp Image 2021-06-16 at 22.24.17.jpeg

ADIM 2: Yukarıda olan işlemler bittikten hemen sonra ise soğutucumuzu istenilen konuma getirmemiz ve resimde kutu içine almış olduğum küçük ayaklardan geçirmemiz gerek. Bu işlemi tamamladıktan sonra kürdan kırılmayacak biçimde sıkıca sıkıyoruz. Aman ha gavur sıkar gibi sıkmayın, sonra yok efenim benim anakartım hasar gördü işte şu oldu bu oldu demeyin. İşlemi yapıyorsanız sorumluluk size aittir.
resim_2021-06-16_223912.png

Bu sayede AMD stok fanlarınızı intel anakartınıza montajlayabilirsiniz. Aynısı AMD anakarta İntel soğutma için geçerli değildir neden derseniz İntel stok fanın kendine hayrı yok.

Önceki nesil İntel stok fanlarınızı da bu şekilde değerlendirebilirsiniz.

KS
OnTheRoonKilled

OnTheRoonKilled

Gold Sample
İfade skoru
2.345
KS
OnTheRoonKilled

OnTheRoonKilled

Gold Sample
İfade skoru
2.345

Akif

Gold Sample
İfade skoru
4.549
Evet bugün sizlerle birlikte AMD stok soğutucumuzu İntel sistemimize nasıl montajlayacağımızı anlatacağım.

Malzemeler;
4 adet kürdan
4 adet kablo kelepçesi (kablo bağı)
1 adet AMD stok fan ne olduğu önemli değil kafanıza göre.

Yapılış;

ADIM 1:
Öncelikle kablo bağımızı fan yuvalarına ortadan kırarak geçirmemiz gerek. Ardından ise orada oluşan potluğun arasına kürdanımızı yerleştirmemiş gerek. Resimde gördüğünüz gibi olması gerek kısaca. Bunu dört deliğe uygulamanız gerekmektedir.
29479 numaralı eki görüntüle

ADIM 2: Yukarıda olan işlemler bittikten hemen sonra ise soğutucumuzu istenilen konuma getirmemiz ve resimde kutu içine almış olduğum küçük ayaklardan geçirmemiz gerek. Bu işlemi tamamladıktan sonra kürdan kırılmayacak biçimde sıkıca sıkıyoruz. Aman ha gavur sıkar gibi sıkmayın, sonra yok efenim benim anakartım hasar gördü işte şu oldu bu oldu demeyin. İşlemi yapıyorsanız sorumluluk size aittir.
29478 numaralı eki görüntüle

Bu sayede AMD stok fanlarınızı intel anakartınıza montajlayabilirsiniz. Aynısı AMD anakarta İntel soğutma için geçerli değildir neden derseniz İntel stok fanın kendine hayrı yok.

Önceki nesil İntel stok fanlarınızı da bu şekilde değerlendirebilirsiniz.
@serkan_46 fan alsın da bunu ben ele geçireyim :)

AhmetRyzen

Silver Sample
İfade skoru
785
AMD bile Intel'e uyumlu fan üretiyor:kekw:.

Intel ise 5 para etmeyen gofret tarzı bir fan üretiyor.

Ben de diyordum, 10 yıllık Intel stok fan kırıldı, eski AMD stok fanı nasıl takabilirim, diye. Yararlı konu için teşekkürler. 🙂

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar

Silicone Makale

Yeni konular

Silicone YouTube