Rehber ADB ile Bootloader Kilidi Açma Rehberi

Silicone Android Uygulaması

Gökkayahan

Gold Sample
İfade skoru
3.680
Bootloader firmanın en kapalı tuttuğu alandır ve genellikle bu tür ortak yöntemlerle açılma olasılığı yok gibi bir şeydir. Eğer General Mobile, Casper, Vestel gibi stok yazılıma, ellenmemiş donanıma sahip bir telefonunuz varsa uygulayın. Samsung, Huawei, Xiaomi, LG gibi firmalar kendi izinleriyle açılmasına müsaade ederler. Kilit açmaya izin vermiyorlarsa da kilidi kırma yöntemine gidilir bu sefer. G4 telefonumla yaşadığım büyük sorunlardandı.

Gökkayahan

Gold Sample
İfade skoru
3.680
Ama MTK işlemcili cihazlarda garanti gibi bir şey.
Aslında bunun sebebi işlemcinin MediaTek olmasından ziyade MediaTekli telefonların çoğunluğunun dediğim firmalar tarafından üretilmiş olması. Anakart veya işlemci üreticisi her nasıl yapıyorsa öyle bırakıyor bu arkadaşlar.

Samotne3030

🍪
Süper Moderatör
Katkıda Bulunan
İfade skoru
11.938
Çoğu One UI çalıştıran Samsung telefonlarda artık direkt geliştirici seçenekleri üzerinden OEM Bootloader kilidini açabiliyorsunuz bu arada, belirteyim. Ben açmıştım, dalgınlıkla kapalıyken ROM atarsam patates olur telefon diye falan. :d

Gökkayahan

Gold Sample
İfade skoru
3.680
Çoğu One UI çalıştıran Samsung telefonlarda artık direkt geliştirici seçenekleri üzerinden OEM Bootloader kilidini açabiliyorsunuz bu arada, belirteyim. Ben açmıştım, dalgınlıkla kapalıyken ROM atarsam patates olur telefon diye falan. :d
Bu durumda telefonun ilk ekranında (Samsung yazmadan önceki Galaxy bilmem ne adlı model yazan ekranda) uyarı mesajı geliyor ve telefon "Samsung"dan öteye gitmiyor. En son yer alan Android sürümünden daha alt bir şey olmamak kaydıyla stok ROM kurarsanız Odin'den, telefon hiçbir şey olmamış gibi kaldığı yerden çalışmaya devam eder lakin Knox sayacı da atmış olur.

afacanc38

Gold Sample
İfade skoru
423
O ayar önyükleyici kilit açma işlemlerine izin verir, kilidi açmaz.

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar

Silicone Makale

Yeni konular

Silicone YouTube