5600X GT1030 sisteme Hackintosh Kurulum

Silicone Android Uygulaması

Hamza Ensar Sağlam

Gold Sample
İfade skoru
2.272
İyi akşamlar dostlar. Kendi sistemime Hackintosh kurmak istiyorum. Ama bu konuda çok bilgisizim birkaç sorum olacak.

1-) Windows 11 ile dualboot yapılabilir mi?

2-) Ryzen işlemcilerde kurulum daha sorunlu anladığım kadarıyla. Uğraşabilirim ama nasıl kurulacağını bilmiyorum nasıl kurabilirim? Herhangi rehber bir video olur, kendi tecrübeleriniz olur, elinizde olanları aktarabilirseniz gerçekten çok sevinirim.

3-) Herhangi bir parça uyum sorunu olur mu?

Sistem:

GT 1030,
Ryzen 5 5600X,
Gigabyte Waterforce X360,
Corsair Dominator Platinum RGB 4X8 3600 MHz CL14 (OC),
Samsung 860 Evo SSD.

takla king

Platinum Sample
İfade skoru
15.850
1-) Windows 11 ile dualboot yapılabilir mi?
Evet.
2-) Ryzen işlemcilerde kurulum daha sorunlu anladığım kadarıyla. Uğraşabilirim ama nasıl kurulacağını bilmiyorum nasıl kurabilirim? Herhangi rehber bir video olur, kendi tecrübeleriniz olur, elinizde olanları aktarabilirseniz gerçekten çok sevinirim.
Yama ile yapılıyor.
3-) Herhangi bir parça uyum sorunu olur mu?
Ekran kartın maksimum High Sierra destekliyor.

yigit

Platinum Sample
Katkıda Bulunan
İfade skoru
12.098
Ryzen işlemcilerde kurulum daha sorunlu anladığım kadarıyla. Uğraşabilirim ama nasıl kurulacağını bilmiyorum nasıl kurabilirim? Herhangi rehber bir video olur, kendi tecrübeleriniz olur, elinizde olanları aktarabilirseniz gerçekten çok sevinirim.
Aksine zorluk yok kurulumda, normal şartlarda AMD işlemciler hiçbir şekilde desteklenmiyor ama kernel yamaları ile kurulum yapmak mümkün, güncel imajlarda bu yamalar imaj içerisinde geldiği için yapman gereken ekstra bir işlemde olmayacak.

Bu imajı kullanabilirsin, konu içerisinde yapman gereken BIOS ayarları yazılmış zaten bir sorun olduğu zaman yazarsın.

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar

Silicone Makale

Yeni konular

Silicone YouTube