500GB M.2 SSD önerisi

Silicone Android Uygulaması

OnTheRoonKilled

Gold Sample
İfade skoru
2.345
İsteğim başlıktaki gibi 500GB bir M.2 SSD arıyorum ve açıkçası bütçem öyle 1K vs değil 600-700 civarı bir ürün önerirseniz sevinirim. CS3030 500-600₺ iken alamamıştım şimdi ise onlar 1K olmuş pişmanlığım var hala.

505

Gold Sample
İfade skoru
2.916
Açıkçası bu bütçede sadece Kioxia Exceria M.2 modeli var.

@Tyler Durden incelemişti zamanında:

Konuda da belirttiğim üzere adını pek hoş şeylerle duymadığım bir disk kendisi. Format atana kadar düzelmeyen anormal SLC önbellek dolması ve sıralı hızlarının düşmesi sorunu var. Pek çok kişide gördüm bunu. Ayrıca kullananların büyük çoğunluğu yük altında 65 derece civarlarını görüyor, laptopta kullanıp 70-75 derece üstü görenler de var. TBW değerlerinin çok düşük olması bir yana belirtilen TBW'ye göre bile hızlı bir sağlık düşüşüne sahip, kötü bir durum. Kendisi ölü hücrelere göre sağlık hesaplayan bir disk. Neredeyse 1 yıl olmuş. O zaman da fiyat avantajına sahipti, şimdi de sahip. Fiyat avantajından dolayı alınabilir fakat sorun çıkma ihtimalini de göz önünde bulundurun. M.2 aldık. Sürekli en üst hızlarda, en verimli ve stabil aktarımı yapsın diye bir beklentiniz varsa üzebilir. Sadece oyun yükleyip kullanacaksanız pek sorun çıkaracağını sanmıyorum, sıralı hızlarla işiniz olmaz zaten.

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar

Silicone Makale

Yeni konular

Silicone YouTube