4414 TL 2.El-Sıfır Sistem Toplama! [10100F + GTX 970]

Silicone Android Uygulaması

JokMagics

Gold Sample
İfade skoru
5.023
Merhaba değerli forum üyeleri, bu rehberimde başlıkta belirttiğim bütçe ile gayet iyi bir sistem toplayacağım. Umarım beğenirsiniz.

Intel i3-10100F Dört Çekirdek 3.60 GHz İşlemci Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe (akakce.com)
İşlemci olarak 10100F kullanacağız, sıfır olacak. Arada sırada MediaMarkt'ta stoğu bitiyor ama gün içinde hemen yenileniyor merak etmeyin.

Msi H410M-A Pro Intel H410 2933 MHz DDR4 Soket 1200 mATX Anakart - Anakart ve Tüm Masaüstü Bilgisayar Parçaları sahibinden.com'da - 911129022
Bu kadar ucuza bulduğum için 2.el kullandım, sıfır fiyatı 700 TL civarı.

KINGSTON HYPERX DDR4 RAM 2X8 2133-2400 MHZ - RAM Bellek ve Tüm Masaüstü Bilgisayar Parçaları sahibinden.com'da - 912601808
2x8 RAM'leri bu fiyata bulacağım 40 yıl düşünsem aklıma gelmezdi, çok iyi fiyat.

GeForce GTX 970 GAMING 4G - MSI Ekran Kartı İlanları sahibinden.com'da - 919055956
Ekran kartımız GTX 970, kendisi RX 570 4GB gücünde bir kart. Daha ucuza RX 570 bulabilirseniz onu da kullanabilirsiniz.

Patriot 240 GB Burst PBU240GS25SSDR 2.5" SATA 3.0 SSD Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe (akakce.com)
SSD'miz klasik Patriot Burst.

Aerocool VX Plus AE-VXP500 500 W Power Supply Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe (akakce.com)
PSU olarak neden bunu kullandığımı soracaklar için cevaplayayım, son 2-3 haftadır 500W modeli çok iyi fiyatta. Bundan dolayı kullandım.

Gametech Redlıne Mesh 4x120mm Fanlı Gaming Oyuncu Bilgisayar Kasası Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe (akakce.com)
Kasamız mesh ve gayet güzel bir kasa.

Rehberimiz bu kadardı, umarım beğenmişsinizdir.

Samotne3030

🍪
Süper Moderatör
Katkıda Bulunan
İfade skoru
11.938
Öncelikle 2. el öneri işleri sakat. Sizin attığınız linkten alan biri sorun yaşayıp, sizden bilebilir. Alıcı attığınız linkteki yerde yaşamıyor olabilir. İlan kaldırılabilir veya dolandırıcı olabilir. Yani o yüzden, böyle ölü sistemler toplamaya gerek yok.

Ek olarak kasa Xenom yapılıp, PSU HPQ 500 yapılmalı.

adam gibi adam 1050 ti

Silver Sample
İfade skoru
1.089
Arkadaşlar 2. el+sıfır karışık sistem önerilmez. Satın alacak kişi 2.el alamıyo olabilir, satıcı güvensiz çıkıp dolandırabilir, ürünü satmak istemeyebilir.

Ayrıca arkadaşlar mesaj niteliğindeki önerileri konu olarak açmak mantıklı değil. 2 gün sonra herhangi bir parçanın fiyatı değişse konu çöp olacak.

Bu sözleri seni aşağılamak amacı ile söylemiyorum. İyi niyetli bir eleştiri olarak düşün (y)

mutlu pide

Gold Sample
İfade skoru
2.016
Arkadaşlar 2. el+sıfır karışık sistem önerilmez. Satın alacak kişi 2.el alamıyo olabilir, satıcı güvensiz çıkıp dolandırabilir, ürünü satmak istemeyebilir.

Ayrıca arkadaşlar mesaj niteliğindeki önerileri konu olarak açmak mantıklı değil. 2 gün sonra herhangi bir parçanın fiyatı değişse konu çöp olacak.

Bu sözleri seni aşağılamak amacı ile söylemiyorum. İyi niyetli bir eleştiri olarak düşün (y)
Ona bakarsak bu rehber her an çöp olabilir fiyatlar yükselip aniden düşebilir de.

Gerçi rehberi güncellese böyle bir sorun olmaz.

James Hetfield

Gold Sample
İfade skoru
3.415
Bu konuda seninle hemfikirim.

Sistem önerisini konu olarak yapmak mantıklı değil. Fiyatı artabilir, stok olmayabilir vs. Özellikle 2. el öneri yapmak @Samotne3030'un dediği gibi riskli. (Sadece sana değil herkese söylüyorum)

Yine de emek harcamışsın, eline sağlık.

Frenerno

Rütbesiz
İfade skoru
223
Gayet iyi olmuş eline sağlık.

Alamıyorsa zaten bu sitem alabilene zaten mantıken alabilene öneri yapıyor,
Satıcı güvensiz çıkma riski sadece böyle rehberlerde dile getiriliyor nedense şansa bak ?
Elbetteki biliyoruz, güvensizliğini o yüzden test edilip alın, kargo kabul etmeyin, mümkünse get açtırın demiyor muyuz?
Bu öneriler sadece fırsat olması için yapılıyor.
Ürünü satmak istemezse almaz zaten kafasına silah dayamıyorlar alsın diye.
Ayrıca o kart olmazsa ilan mı yok?
Herhangi bir parçanın fiyatı değişerse rehber niteliği kalmıyor bunda hak veriyorum,
Böyle konuları artık öneri kategorisinde açmak daha mantıklı olacaktır.
Bu arada bunu sadece sana söylemiyorum içimde kalmıştı, daha geçen aynı konunun benzerini açtığım ve ssd modellerini karıştırdığım için yemediğim linç kalmadı bu yüzden bunu söylemek istedim, alınayım deme öyle bir amacım yok.

adam gibi adam 1050 ti

Silver Sample
İfade skoru
1.089
Satıcı güvensiz çıkma riski sadece böyle rehberlerde dile getiriliyor nedense şansa bak ?
Bu forumda ikinci denk geldiğim 2.el konusu. Ve şimdi dile getirdim ne var bunda? Satıcı test ettirmiyorsa, önce havale sonra kargo diyorsa, get açmıyorsa. Ne yapacaksın? Elinden bir şey gelir mi?
Ürünü satmak istemezse almaz zaten kafasına silah dayamıyorlar alsın diye.
Ürünü satmak istemezse alamaz ve bu sistem öneri konusu başarısız olur.
Ona bakarsak bu rehber her an çöp olabilir fiyatlar yükselip aniden düşebilir de.
Yukarıda attığım mesajı görmedin sanırım.
Benim demeye çalıştığım da o işte.

Frenerno

Rütbesiz
İfade skoru
223
Bu forumda ikinci denk geldiğim 2.el konusu. Ve şimdi dile getirdim ne var bunda? Satıcı test ettirmiyorsa, önce havale sonra kargo diyorsa, get açmıyorsa. Ne yapacaksın? Elinden bir şey gelir mi?

Ürünü satmak istemezse alamaz ve bu sistem öneri konusu başarısız olur.

Yukarıda attığım mesajı görmedin sanırım.

Benim demeye çalıştığım da o işte.
Dediklerinin hepsini yazdım zaten mesajda bir cümleyi takılmayıp hepsini okusan anlarsın hocam.

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar

Silicone Makale

Yeni konular

Silicone YouTube