4000 TL Telefon Önerisi

Silicone Android Uygulaması

AL1

Rütbesiz
İfade skoru
11
Telefonu genel olarak sosyal medya ve kamera için kullanacağım, maksimum ara sıra PUBG Mobile girerim. Bataryasının iyi olması benim için önemli.

Bu özellikleri karşılayan en güzel telefon M51'di. Şimdi baktım Mayıs 2021'de 3700 TL'lerde olan telefon Haziran 2021'den sonra bir anda 5000 TL'nin üstüne çıktı. Neden böyle oldu? 2 hafta sonra falan almayı planlıyordum ama hal böyle olunca alamam. Stoklar bitmiş olabilir diye düşünüyorum, geri gelmeyecek mi? Ne zamana kadar böyle kalacak? Bilgisi olan var mıdır?

Şimdilik A52 bakınıyorum, bataryası 4500 mAh'mış, M51'in 7000 mAh. Arada büyük fark var mıdır? POCO X3 Pro'da 5150 mAh sanırım. X3 Pro'nun tasarımını çok beğenemedim ama işlemcisi sanırım Snapdragon 860, A52'nin ise 720G. Aralarında çok büyük fark var mıdır? Epey'den baktığım test sonuçlarına göre bayağı bir fark var görünüyor ama bilmiyorum büyük bir fark mıdır.

Sonuç olarak A52 düşünüyorum, X3 Pro'ya olumlu yorumlar gelirse belki o da olabilir. Alternatif var mıdır?

Samotne3030

🍪
Süper Moderatör
Katkıda Bulunan
İfade skoru
11.938
720G ile 860 arasında farklar var, özellikle GPU tarafında ancak genelde sosyal medyada takılan biriyse fark etmezsiniz bile. Sosyal medyada takılan biriyseniz daha çok, bataryaya önem verin, çipsete değil.

M serisinde stok sorunu var herhalde, başka bir fikir aklıma gelmiyor.

A52 alınabilir, veya X3 Pro. Tercih sizin. Performans hastası iseniz X3 Pro, daha çok günlük kullanım telefonu arıyorsanız A52 alın bence.

Mighty Eagle

Silver Sample
İfade skoru
2.294
A52 var bende. Kasasında olan esneme sorunu dışında memnunum. Samsung bu esnemeyi sorun olarak görmüyor. Eğer alacaksan Amazon'dan al, iade etmek istersen rahatça iade edersin.
Bende A50 var, benimki kavisli monitör gibi oldu.:kekw:

Onun dışında ben de denilenlere katılıyorum, A52'yi Media Mark'ta denemiştim gerek kamera gerek ekran bayağı iyi cihaz. Ben tasarımını da seviyorum.

KS
AL1

AL1

Rütbesiz
İfade skoru
11
Redmi Note 10 Pro gördüm, fiyatı yakın seviyede. Hiç bahsetmemiştiniz. Nasıldır? Başka önerebileceğiniz model var mı?

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar

Silicone Makale

Yeni konular

Silicone YouTube