350 ₺ HDD önerisi

Silicone Android Uygulaması

Sony Series Switch

Gold Sample
İfade skoru
1.674
Merhaba, 500GB WD Blue HDD'min artık yetmediğini düşünmeye başladım ve ek HDD arayışına girdim. Fakat bu bütçede çok kararsızım hedefim 1 TB aslında fakat bu fiyatlar nedir çıldırıyorum. Sizce beklemeli miyim (Bu ekonomide bilemiyorum.) yoksa hemen almalı mıyım?

Sizce ne almalıyım? Refurbished HDD alınır mı? 2.5" olup hem 1 TB hem de 7200 RPM olan HDD'ler var fakat onlardan da emin değilim sizce alınır mı?

Trendyol'da indirim kuponum var, Toshiba P300 375₺ civarına geliyor, yine bu bütçede WD Blue ya da Seagate Barracuda alabiliyorum. Ne önerirsiniz?

Mesela çok daha ucuza HGST TravelStar diye bir model satılıyor. 1 TB ve 7200 RPM fakat 2.5" sizce alınır mı? https://www.n11.com/urun/hgst-trave...00-rpm-sata-3-hdd-1186693?magaza=yksteknoloji

Goodbye Blue Sky

Platinum Sample
İfade skoru
7.328
Şahsen ben piyasaya güvenmiyorum, çok oynak. Zam yapıp düşerse indirim de yapmayabilirler o yüzden hemen alırdım alacağımı (Yatırım Tavsiyesi Değildir).
Refurbished kullanılmış olduğu için şahsen ben almazdım, heyhat yapılan bakım ne o konuda bile hiç bir bilgim yok.
En temizi sıfır P300 ya da Blue almak olur, kafan rahat olur.
Mesajlar otomatik birleştirildi:

Barracuda'nın ise yanından geçme. Gezegene lanet diye gelmiş o disk.

KS
Sony Series Switch

Sony Series Switch

Gold Sample
İfade skoru
1.674
Şahsen ben piyasaya güvenmiyorum, çok oynak. Zam yapıp düşerse indirim de yapmayabilirler o yüzden hemen alırdım alacağımı (Yatırım Tavsiyesi Değildir).
Ekonomi sağolsun biriktirdiğim para ile aldığım 2 parça eşya küçük bir servet tuttu. Umarım kısa sürede zam gelmez. (PC donanımlarına yılbaşında zam gelecek diyorlar. Acele etmem gerek.)

Bir süre daha bekleyip 2 TB mı alsam diyorum. Zaten buna vereceğim para 375-400 TL. 2 TB HDD'ler ise 500 TL. Zaten sınırlarımı uçurmuşum 2 TB alayım ömürlük kullanayım diyorum.

Barracuda'nın ise yanından geçme. Gezegene lanet diye gelmiş o disk.
Kimle konuşsam yerden yere vuruyor. Gerçekten o kadar mı kötü bir disk?

Goodbye Blue Sky

Platinum Sample
İfade skoru
7.328
Ekonomi sağolsun biriktirdiğim para ile aldığım 2 parça eşya küçük bir servet tuttu. Umarım kısa sürede zam gelmez. (PC donanımlarına yılbaşında zam gelecek diyorlar. Acele etmem gerek.)

Bir süre daha bekleyip 2 TB mı alsam diyorum. Zaten buna vereceğim para 375-400 TL. 2 TB HDD'ler ise 500 TL. Zaten sınırlarımı uçurmuşum 2 TB alayım ömürlük kullanayım diyorum.

Kimle konuşsam yerden yere vuruyor. Gerçekten o kadar mı kötü bir disk?
Çöp usta çöp. Direkt çöp yani.
Possible ustanın bir yazısı da var bu konuda. Tamamını oku.

KS
Sony Series Switch

Sony Series Switch

Gold Sample
İfade skoru
1.674
Çöp usta çöp. Direkt çöp yani.
Possible ustanın bir yazısı da var bu konuda. Tamamını oku.
Bu rehberi önceden okumuştum fakat bulamamıştım sonradan burada göstermen iyi oldu teşekkürler.

Maalesef son bir kaç günde mükemmel zamlar geldi HDD'lere. 370-380₺ civarına satılan modeller bile 400-450₺ olmuş durumda. 2TB hayalim vardı onlar bile 500 olmuş ki bu durumda. Gerçekten her gün sinirlerim bozulmaya başladı. İzahı olmayan şeylerin mizahı olur cümlesinin de üstü artık mizahla bile açıklayamıyorum durumu.

Goodbye Blue Sky

Platinum Sample
İfade skoru
7.328
Bu rehberi önceden okumuştum fakat bulamamıştım sonradan burada göstermen iyi oldu teşekkürler.

Maalesef son bir kaç günde mükemmel zamlar geldi HDD'lere. 370-380₺ civarına satılan modeller bile 400-450₺ olmuş durumda. 2TB hayalim vardı onlar bile 500 olmuş ki bu durumda. Gerçekten her gün sinirlerim bozulmaya başladı. İzahı olmayan şeylerin mizahı olur cümlesinin de üstü artık mizahla bile açıklayamıyorum durumu.
Şahsen ben alınacak şeyin hemen alınması taraftarıyım şu anda (Yatırım tavsiyesi değildir).

KS
Sony Series Switch

Sony Series Switch

Gold Sample
İfade skoru
1.674
Peki bir sorum daha olacak. Güvenlik kamerası için 500GB WD Black mi, 500GB WD Green mi yoksa 1 TB WD Blue mu daha iyi? Çok fazla kamera olmadığından boyut önemli değil ama Purple serisi çok pahalı olduğundan ucuz bir çözüm lazım.

Tamamdır Purple'da anlaştık.

Son düzenleme:

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar

Silicone Makale

Yeni konular

Silicone YouTube