2.000 TL elektro gitar önerisi

Silicone Android Uygulaması

Hyphast

Silver Sample
İfade skoru
1.067
Merhaba, maksimum 2.000 TL'ye elektro gitar alacağım. Hemen hemen her türden müzikler çalacağım. Şu anda aklımda bu gitarlar var:

https://www.sahibinden.com/ilan/iki...zik-aletleri-ibanez-grg150dxb-863530993/detay (Detaylı fotoğraf isteyeceğim.)
https://www.sahibinden.com/ilan/iki...ez-ibz10g-anfi-plus-ibz-kilif-872680303/detay (Sadece gitarın fiyatını sordum, cevap alınca güncelleyeceğim.)
https://www.sahibinden.com/ilan/iki...ll-mg15cdr-reverbli-cok-temiz-924842292/detay (Sadece gitar 1.700 TL.)

Sizler ne yapmamı önerirsiniz?

NOT: Balıkesir ve Bursa dışında bir yerden alamam.

FatihY

Gold Sample
İfade skoru
2.727
KS
Hyphast

Hyphast

Silver Sample
İfade skoru
1.067
Hayır, amfim bulunmuyor şu anda. Gitara alıştıktan sonra amfi almayı düşünüyorum, elime ilk kez elektro gitar alacağım. Bir de Balıkesir ve Bursa'da düzgün bir şey bulamadığım için çevre illere de bakmaya karar verdim. Şu an şu gitarı düşünüyorum:

Bir de başka bir forumdan birisi 1.700 TL'ye Hamer Centaura teklif etti, onunla da görüşeceğim.

KS
Hyphast

Hyphast

Silver Sample
İfade skoru
1.067
rg370dx i asla alma öncelikle, çünkü FR cok sakat bir köprü çeşidi.
GRG270B'de de FR bulunuyor fakat maalesef çok fazla seçeneğim yok. FR'ye de alışırım yüksek ihtimalle, bir sıkıntı yaratacağını sanmıyorum. Ek olarak ilk mesajda attığım gitarların hepsinden vazgeçtim.

FatihY

Gold Sample
İfade skoru
2.727
GRG270B'de de FR bulunuyor fakat maalesef çok fazla seçeneğim yok. FR'ye de alışırım yüksek ihtimalle, bir sıkıntı yaratacağını sanmıyorum. Ek olarak ilk mesajda attığım gitarların hepsinden vazgeçtim.
Bildiğim kadarı ile FR'nin akordu cok sıkıntılı, eğer çevrende gitarda anlayan biri yok ise bu (yani fr kullanmak) işe girmek ömründen ömür çalabilir
Hayır, amfim bulunmuyor şu anda. Gitara alıştıktan sonra amfi almayı düşünüyorum, elime ilk kez elektro gitar alacağım. Bir de Balıkesir ve Bursa'da düzgün bir şey bulamadığım için çevre illere de bakmaya karar verdim. Şu an şu gitarı düşünüyorum.
Gitara sadece fiziki olarak alışmak önemli değil, aynı zamanda (notalarin) sesine de alışman lazım. Önce sadece fiziki olarak alisayim dersen sıkıntı çıkabilir
Mesajlar otomatik birleştirildi:

Bir de başka bir forumdan birisi 1.700 TL'ye Hamer Centaura teklif etti, onunla da görüşeceğim.
1500 dolarlık gitarı 1700 tlye ???

KS
Hyphast

Hyphast

Silver Sample
İfade skoru
1.067
Gitara sadece fiziki olarak alışmak önemli değil, aynı zamanda (notalarin) sesine de alışman lazım. Önce sadece fiziki olarak alisayim dersen sıkıntı çıkabilir
Şarkı çalmayı düşünmüyorum amfi alana kadar, parmak egzersizi falan yapacağım gitara alışmak için.

1500 dolarlık gitarı 1700 tlye ???
Maalesef uzakta oturuyormuş, alamayacağım.

FatihY

Gold Sample
İfade skoru
2.727
Şarkı çalmayı düşünmüyorum amfi alana kadar, parmak egzersizi falan yapacağım gitara alışmak için.
Hmmm tamam o zaman.

Maalesef uzakta oturuyormuş, alamayacağım.
Büyük ihtimal yalan söylüyordu zaten su-i zan olmasın ama.

Solak misiniz Sağlak misiniz?

KS
Hyphast

Hyphast

Silver Sample
İfade skoru
1.067
Bu ikili fena durmuyor ama denemeden bir şey diyemeyiz
Hocam bunların baş kısımları neden farklı duruyor biliyor musunuz?

1621937264584.png

1621937276576.png

@Red Alert 2ci Adam
Hocam, sanırsam bu gitarı alacağım; 2.000 TL'ye bırakabileceğini söyledi satıcı, gitar bana çok temiz gözüktü. Ne dersiniz?

Son düzenleme:

Shaw4543

Gold Sample
İfade skoru
3.471

FatihY

Gold Sample
İfade skoru
2.727
Hocam bunların baş kısımları neden farklı duruyor biliyor musunuz?

20390 numaralı eki görüntüle
20391 numaralı eki görüntüle

@Red Alert 2ci Adam
Hocam, sanırsam bu gitarı alacağım; 2.000 TL'ye bırakabileceğini söyledi satıcı, gitar bana çok temiz gözüktü. Ne dersiniz?

Onlara headstock deniyor, sadece görüntü olsun diye farklı olduklarını biliyorum.

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar

Silicone Makale

Yeni konular

Silicone YouTube