100 TL'ye kadar flash bellek önerisi

Silicone Android Uygulaması

Dream

Gold Sample
İfade skoru
336
Babama USB arıyorum, sık dosya transferi yaptığı için yüksek okuma-yazma hızlarına sahip olmalı ve en azından 32 GB olmalı. 1 yıl önce 60 kusur TL'ye aldığım Samsung Fit Plus 32 GB'ı alacaktım ancak fiyatını görünce direkt vazgeçtim. 100 TL'ye kadar 3.0 destekli, okuma-yazma hizi yüksek ve en az 32 GB flash bellek önerilerinizi bekliyorum. Kingston Data Traveller ile 2 kere sorun yaşadım, okuma yazma hızları 10 yıllık Cruzer Blade'den bile az olunca 2 kere iadeye gönderdim. 2 kere sanssizligima denk geldiğini söyleyip 3. şansı da vermeli miyim, daha iyi alternatifleri var mıdır?

Sony Series Switch

Gold Sample
İfade skoru
1.674
BiM'de satılan Lexar Jumpdrive (Halen satılıyor mu bilmiyorum ama bazı BİM'lerde halen var.) işinizi görebilir. Fiyatı da uygun. Forumda da çok kullanıcısı var ve sorun yaşayan görmedim.

Samotne3030

🍪
Süper Moderatör
Katkıda Bulunan
İfade skoru
11.938
64GB Exodia bütçenize sığıyor, seq. read hızı güzel ancak seq. write hızı rezalet. Belki bir seçenek olarak düşünebilirsiniz.
1635071410836.png

Hızdan feragat edip dayanıklı bir şey istiyorsanız TransMemory'nin 64GB USB 3.2 Gen1 olanı da var.

Üstteki Lexar önerisi de güzel, ancak şu an fiyatları ne alemde bilmiyorum.

KS
D

Dream

Gold Sample
İfade skoru
336
64GB Exodia bütçenize sığıyor, seq. read hızı güzel ancak seq. write hızı rezalet. Belki bir seçenek olarak düşünebilirsiniz.

Hızdan feragat edip dayanıklı bir şey istiyorsanız TransMemory'nin 64GB USB 3.2 Gen1 olanı da var.

Üstteki Lexar önerisi de güzel, ancak şu an fiyatları ne alemde bilmiyorum.
Oneriler icin tesekkurler. Kioxia yanilmiyorsam Toshiba'nin yan markasiydi, 9 yillik Toshiba 500 GB HDD'min okuma yazma hizlari 2 yillik 1 TB Seagate'den daha yuksek. Depolama isinde Toshiba isini iyi yapiyor, saticinin Amazon olmasi da ayri guzellik. Hizdan feragat derken ortalama hangi degerleri kastettiniz, sitesinde bilgi bulamadim:
1635072960747.png

Derken Amazon yorumlarinda yazma hizinin 10-15'te kaldigi soylenmis, en azindan 20-30 olmasini bekliyordum.

Exodia olanin yazma hizi berbat derken 31 Mb/s'yi mi kastediyorsunuz, 31 Mb en azindan Kioxia'nin bile 2 kati degil mi? Fit Plus'ta bile 225'e 35 aliyorum:
1635075416958.png

Exodia su an icin kafama yatti, Lexar Jumpdrive denilen model V100 olansa tasarimi begenmedim. Buyuk ihtimalle Exodia'yi degerlendirecegim ancak bir sorum olacak. USB'lerin boyutu zaten kucuk ancak Fit Plus gibi daha da kucuk USB bulma sansim var mi, cevre birimlerinde 2.4 GHz ile baglanti saglayan dongle boyutunda mesela:
shopping

Samotne3030

🍪
Süper Moderatör
Katkıda Bulunan
İfade skoru
11.938
@Dream,
SanDisk'in Ultra Fit serisi var ancak flash belleklerde çoğumuz SanDisk'i önermiyoruz. Kontrolcüleri rezalet oluyor.

KS
D

Dream

Gold Sample
İfade skoru
336
@Samotne3030,
Mint XFCE .iso'sunu yazdirirken 3 tane SanDisk USB bozdum, hiçbirinde yazma yapılamıyor. SanDisk'ten ağzım yeterince yandı zaten. Peki şurada ne kastettiniz:
31 MB/s'nin düşüklüğü ise gayet yeterli benim için. Bu bütçede yüksek write yapabilen model var mı zaten?

Samotne3030

🍪
Süper Moderatör
Katkıda Bulunan
İfade skoru
11.938
@Dream,
31MB/s'e düşük demiştim, aynen. Bu bütçedeki ürünleri bilmiyorum ama 31 MB/s çok yüksek gelmedi, ondan demiştim. Yoksa USB 2.0 USB'ler çok daha yavaş.

KS
D

Dream

Gold Sample
İfade skoru
336
@Dream,
31MB/s'e düşük demiştim, aynen. Bu bütçedeki ürünleri bilmiyorum ama 31 MB/s çok yüksek gelmedi, ondan demiştim. Yoksa USB 2.0 USB'ler çok daha yavaş.
O zaman forumda daha iyi öneri gelmezse Exodia'da karar kıldım, tekrardan teşekkürler.

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar

Silicone Makale

Yeni konular

Silicone YouTube