1 TB SD kart sahte mi?

Silicone Android Uygulaması

Yiğit KAMURAY

Gold Sample
İfade skoru
2.205
Merhabalar,

Böyle bir ürüne denk geldim, sahte duruyordu, yorumlar düzgün ancak muhtemelen sahte. Ne diyorsunuz?

Samotne3030

🍪
Süper Moderatör
Katkıda Bulunan
İfade skoru
11.938
Sahte olduğu çok belli. Sahte değilse bile ''iyi'' olmayacak gibi zaten. Markası sadece Micro SD, yani. 😃

Son yoruma baktım ve anladığım kadarıyla klasik bir taktik olan overwrite taktiğini kullanıyor gibi. Karta attığınız dosyalar belli bir miktardan sonra siliniyor ve üstüne tekrar veri yazılıyor falan, bu arada dosya aktarımı yavaşlıyor gibi görünür ama aslında dosyalarınız tam anlamıyla atılmaz. LTT de böyle bir ürün incelemişti sanırım, onlar daha iyi açıklıyorlar. Aldıktan sonra düzeltmeye çalışsanız bile işiniz zor ve üstüne 16GB bir kart gibi duruyor, 16GB Micro SD kart için 300TL aşırı berbat bir fiyat.

Mansion

Silver Sample
İfade skoru
921
Merhabalar,

Böyle bir ürüne denk geldim, sahte duruyordu, yorumlar düzgün ancak muhtemelen sahte. Ne diyorsunuz?

Aliexpress üzerinden alınma ultra çakma bir 1TB SD kart. Aliexpress üzerinden gerçek yorumlarına bakabilirsiniz. Almanızı tavsiye etmem. Hatırladığım kadarı ile bunlar 16-32GB kartlar.

KS
Yiğit KAMURAY

Yiğit KAMURAY

Gold Sample
İfade skoru
2.205
İhtiyaca göre bu paraya 256 GB Samsung almanızı öneririm. Bunun sahte olduğu çok belli, ömrü 2 gün oluyor. Hızı aşırı düşük ve büyük bir şey kopyalarken direkt hata verecek. Ondan paranızı israf etmenizi önermem.
Yok yaw evde açılmamış 4-5 TB civarı var zaten onlarca. Markayı SanDisk gördüm sahte olduğuna %99 emindim, baktım markanın bile SanDisk olmadığını konuyu açınca farkettim.

Mert Ayıboğan

Bronze Sample
İfade skoru
459
N11 uygulamasından kaynaklı fotoğraf eklenmiyor hocam:tamam:

Screenshot_20220330-205725_Chrome.jpg

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar

Silicone Makale

Yeni konular

Silicone YouTube