Yaşadıkları İstismarı Çizerek Anlattılar!

Silicone Android Uygulaması

Spyware

Bronze Sample
İfade skoru
1.168
2019'da Antalya'nın Finike ilçesinde, kız çocuğu GEG (7) ile ağabeyi İEG'nin (10) cinsel istismara uğradığı şüphesiyle babaanneleri, Edremit/Balıkesir Cumhuriyet Başsavcılığı'na ihbarda bulundu. Çocuk İzlem Merkezi'ne götürülüp psikososyal destek verildi. 24 Temmuz 2020 tarihinde, Elmalı Ağır Ceza Mahkemesi nezdinde kamu davası açılmıştır.

Elmalı Cumhuriyet Başsavcılığı, "delillerin yetersizliği ve karartılma" ihtimaline karşın 5 Ocak 2021 tarihinde tutuksuz yargılanmalarını isterken Cumhuriyet Başsavcılığı, karara itiraz etmiştir. Antalya 10. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından itiraz reddedilmiştir.

Sanıklardan Merve A., "Çocuklarımın dolduruşa gelerek yalan beyanda bulunduklarını düşünüyorum. Suçlamaları kesinlikle kabul etmiyorum. Tahliyemi ve beraatimi istiyorum" dedi. Diğer sanık Rahmi A., "Çocuklara biz bir şey yapmadık. Suçlamaları kesinlikle kabul etmiyorum. Bu aşamada tahliyemi ve beraatimi istiyorum" diye konuştu.

05.03.2021 (4'üncü duruşma) tarihinde gerçekleştirilen duruşmada bakanlığımız, sanıkların tutuklanması talebinde bulunmuştur.

21.05.2021 (5'inci duruşma) tarihindeki duruşmada ise bakanlığımız, sanıkların tutuklanması talebini yinelemiştir.

Mahkeme heyeti, "yurt dışına çıkış yasağı" şartıyla adli kontrolle serbest bırakılmasına hükmederek duruşmayı 17 Eylül'e (6'ncı duruşma) erteledi.

Twitter hesabından yaptığı paylaşımda Tarkan, "Bunlar her zamanki altı boş laflar, vaatler. Bu kaçıncı takipsiz kalan dava ve kaçıncı cezası verilmeyen, serbest bırakılan sapıklaryorumunu yaptı.

#ELMALIDAVASI (1,24 milyon tweet) #Elmalida2Cocuk (386.000 tweet)

Merve A. ve Rahmi A.ın birlikte olduğu görüntüler:
Merve A. ve Rahmi A. (1).jpgMerve A. ve Rahmi A. (2).jpgMerve A. ve Rahmi A. (3).jpg

Kaynak:
Dava içeriği hakkında paylaşılan tweetler: Beşiktaş, Galatasaray, Trabzonspor, Fenerbahçe.

Son düzenleme:

365

Silver Sample
İfade skoru
1.238
Çocuklarımın dolduruşa gelerek yalan beyanda bulunduklarını düşünüyorum.
Aynen, çocuklar tazminat açacak sana, kâr güdüyorlar. Bu konularda yorum yapmak benim midemi bulandırıyor, çocuk istismarının cezası müebbet olmalı, gerçi müebbet bile olsa 20-30 yıl sonra koşullu deyip salıveriliyorlar da... Umarım çocuklar bunu atlatabilir. Bu olayın en iğrenç tarafı sözde "anne"nin olayı dahil olması. Bu kadar umursamaz olması. Bu kadar aşağılık olması.

MisakiTaro

Kurucu
Kurucu
İfade skoru
29.636
Bu kansızların insan olmayan varlıkların iletişim bilgilerine kadar var, atsam problem olur mu? @MisakiTaro
Onları arayıp küfür etseler, kimin ne işine yarayacak? Bırak mahkemeler işini yapsın. Belki numara onlara ait bile değildir.

KS
Spyware

Spyware

Bronze Sample
İfade skoru
1.168
Bu kansızların insan olmayan varlıkların iletişim bilgilerine kadar var.
İletişim bilgilerinden kastın telefon numarasıysa pek işimize yaramaz. Açık adresi varsa anca işe yarar ama onun da paylaşımı yasak.

10. Özel mesajlaşmaların izinsiz paylaşılması ve kişisel verilerin ifşalanması yasaktır.

Bu olayın en iğrenç tarafı sözde "anne"nin olayı dahil olması. Bu kadar umursamaz olması. Bu kadar aşağılık olması.
Anne denilen varlık, çocuğu için dünyayı yakar. Dokuz ay karnında taşır; yedirir, içirir, gerekirse kendi yemediğini kendi çocuğuna verir. "Herkes anne olmayı hak etmiyor" sözü ne kadar da doğru!

Paranın kaldıramayacağı güç yoktur, sözde annesi olan bu varlık da para için çocuğunun istismarını göz göre göre yanında izliyor. Kız çocuğunun yazdığı mektupta, "özellikle beni seçiyorlar" demesi ne kadar iğrenç, mide bulandırıcı bir durum.

Bu iki varlığın soyadı, AKMAN'dır.

Son düzenleme:

Kawnes

Bronze Sample
İfade skoru
917
İletişim bilgilerinden kastın telefon numarasıysa pek işimize yaramaz. Açık adresi varsa anca işe yarar ama onun da paylaşımı yasak.

Anne denilen varlık, çocuğu için dünyayı yakar. Dokuz ay karnında taşır; yedirir, içirir, gerekirse kendi yemediğini kendi çocuğuna verir. "Herkes anne olmayı hak etmiyor" sözü ne kadar da doğru!

Paranın kaldıramayacağı güç yoktur, sözde annesi olan bu varlık da para için çocuğunun istismarı göz göre göre yanında izliyor. Kız çocuğunun yazdığı mektupta, "özellikle beni seçiyorlar" demesi ne kadar iğrenç, mide bulandırıcı bir durum.

Bu iki varlığın soyadı, AKMAN'dır. Adres bilgilerini, @MisakiTaro izin verirse paylaşmak istiyorum.

Adres bilgileri,telefon numaraları,mailleri,tc kimlikleri her şey var hocam.

KS
Spyware

Spyware

Bronze Sample
İfade skoru
1.168
Adres bilgileri,telefon numaraları,mailleri,tc kimlikleri her şey var hocam.
T.C. kimlik numarası abartı olur, mailler de aynı şekilde. Bu olayı yaptıktan sonra mailleri silmişlerdir yüksek ihtimal. Telefon numarası için de hattı kapatmış olabilirler, geriye sadece apartman kalıyor. Gideceksin topluca o apartmana, beyzbol sopasıyla kemiklerinden "çıt" sesi gelene kadar vuracaksın.

MisakiTaro

Kurucu
Kurucu
İfade skoru
29.636
Gideceksin topluca o apartmana, beyzbol sopasıyla kemiklerinden "çıt" sesi gelene kadar vuracaksın.
Bu mu yani? Öyleyse her suç işleyenin apartmanına gidip dövüp öldürün. Bu mu adalet anlayışınız?

O adres, telefon numarası, mail vs. hepsi sahte olabilir. Ya başkasının adresini verdilerse? Ya da oradan çoktan taşındılarsa?

Sen öğretmen iyi öğretemiyor diye onun işine karışıyor musun? O zaman polislerin, hakimlerin işlerine de karışmayacaksın.

KS
Spyware

Spyware

Bronze Sample
İfade skoru
1.168
Bu mu yani? Öyleyse her suç işleyenin apartmanına gidip dövüp öldürün. Bu mu adalet anlayışınız?
Adalet sağlanamıyorsa kendi adaletimi sağlarım, senin çocuğuna yapılsa "mahkemeler karar versin" demezsin, emin ol.
O adres, telefon numarası, mail vs. hepsi sahte olabilir. Ya başkasının adresini verdilerse? Ya da oradan çoktan taşındılarsa?
Adresin doğruluk ihtimali var en azından, gidip görebiliriz veya yakın oturanlar bakabilir.

Son düzenleme:

m3081

Silver Sample
İfade skoru
713
Hocam bir taraftan haklısınız çünkü adalet şiddetle sağlanamaz. Bir taraftan da haksızsınız Türkiye'de:
1625406672416.png

1625406772596.png

Son düzenleme:

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar

Silicone Makale

Yeni konular

Silicone YouTube