S20+ mı S20 FE mi?

Silicone Android Uygulaması

55superx

Rütbesiz
İfade skoru
401
Aradaki 1400TL fiyat farkı ve hafıza farkını da göze alırsak hangisi daha mantıklı?

S20 FE 256/8 (5100TL)
S20+ 128/8 (6500TL)

Kamera, pil ömrü ve ekran kalitesi önemli bizim için. İşlemci aşırı önemli değil zaten çok hızlı cihazlar bunlar.

KS
55superx

55superx

Rütbesiz
İfade skoru
401
@55superx,

Neden hocam? Daha önceden iyi bir deneyiminiz mi var.
Bir yakınım alacak cihazı. Kendisi 4 yıl S4 4 yıl S7 Edge kullandığı için yine samsung istiyor.

Ben şahsen Exynos işlemci yüzünden Samsungdan uzak duruyorum ama yakınım Samsung almak istiyorsa da ona iyi bir cihaz önermek istiyorum.
Mesajlar otomatik birleştirildi:

Kamera kalitesi istiyorsanız Samsung almayın bence.
İnstagramda çok fotoğraf, video paylaşan biri alacak kişi. O yüzden S7 den bariz şekilde iyi bir kamera istiyor. Samsungun iyi kameralı bir cihazı yok mudur hiç?

Big Daddy

Silver Sample
Katkıda Bulunan
İfade skoru
2.224
Bir yakınım alacak cihazı. Kendisi 4 yıl S4 4 yıl S7 Edge kullandığı için yine samsung istiyor.

S4 kullanmış birinin Samsung'a lanet etmemiş olması ve S7 alması çok ilginç. S4 tam bir alpha test ürünüydü lakin bize maaş bağlamak yerine paramızı aldılar. Aynı S6 Edge'de, hatta direkt çoğu Samsung cihazda olduğu gibi. S7 daha olgun bir cihazdı, çünkü S6 Edge alan garibanların üzerinden yaptıkları Arge(?) çalışmaları sayesinde önceki ürünün sorunlarını çözüp yayınlayabildiler.

Şu an A52, A72, M31S ve M51 hariç alınası bir Samsung telefon göremiyorum. Çok fazla tanıdığım "alıştığım için Samsung dışı istemem" diyor ve ben de onlara Nova Launcher kuruyorum. Nova Launcher'ın ayarlar dosyasını dışa aktarıp yeni cihaza okuttuktan sonra telefonun markası pek fark etmiyor onlar için.

Ben olsam Poco X3 Pro'nun 258'liğini veya Mi Note 10'u tercih ederdim. İlle de Samsung diyorsa M51 hariç mantıklı bir şey göremiyorum. Çoğu bayiden gidip kamerasını deneyebilir teşhir ürün üzerinden, S7 ile kıyaslayabilir.

KS
55superx

55superx

Rütbesiz
İfade skoru
401
S4 kullanmış birinin Samsung'a lanet etmemiş olması ve S7 alması çok ilginç. S4 tam bir alpha test ürünüydü lakin bize maaş bağlamak yerine paramızı aldılar. Aynı S6 Edge'de, hatta direkt çoğu Samsung cihazda olduğu gibi. S7 daha olgun bir cihazdı, çünkü S6 Edge alan garibanların üzerinden yaptıkları Arge(?) çalışmaları sayesinde önceki ürünün sorunlarını çözüp yayınlayabildiler.

Şu an A52, A72, M31S ve M51 hariç alınası bir Samsung telefon göremiyorum. Çok fazla tanıdığım "alıştığım için Samsung dışı istemem" diyor ve ben de onlara Nova Launcher kuruyorum. Nova Launcher'ın ayarlar dosyasını dışa aktarıp yeni cihaza okuttuktan sonra telefonun markası pek fark etmiyor onlar için.

Ben olsam Poco X3 Pro'nun 258'liğini veya Mi Note 10'u tercih ederdim. İlle de Samsung diyorsa M51 hariç mantıklı bir şey göremiyorum. Çoğu bayiden gidip kamerasını deneyebilir teşhir ürün üzerinden, S7 ile kıyaslayabilir.
S4ü ben de kullandım zamanında. Hatta bendeki hala çalışıyor. Ekranı ve arka kamerası falan hala çok iyi telefonun ama bu kadar berbat bir işlemci olur mu ya? Ciddi ciddi satıp ikinci el iPhone 4S almayı düşünmüştüm kullanırken 😅

Kasmalara çok takılmıyor yakınım anladığım kadarıyla. Çünkü ben o S7 yi şuan donmalardan kullanamıyorum ama o biraz yavaşladı yenisini alalım diyor 😀

M51 kamera olarak üzmez mi?

Gökkayahan

Gold Sample
İfade skoru
3.680
S4 kullanmış birinin Samsung'a lanet etmemiş olması ve S7 alması çok ilginç.
3 yıl S3, 5 yıl da S6 Edge Plus kullandım; şu anda da onla yazıyorum. Bana ise ilginç gelen, düşündüğünüz şey oldu. Tekrar bir telefon alacak olsam önceliğim yine Samsung olur lakin amiral gemisi telefonlar epey büyüdüğü için ucuzladığı vakit 12 mini alacağım, lanet manet etmedim yani, memnunum. Tahminimce bu telefonları hiç kullanmamış, ya da kullandıysanız bu telefonlardan başka bir telefon deneyimlememiş birisiniz. Ailemde olduğu için yakınen deneyimlediğim LG G3, G4, Redmi Note 8 pro ve Galaxy Note 5 var. dönemin popüler markası LG ve bugünün markası Xiaomi'nin bu telefonlara ne gibi bir artısını, bu telefonların onlardan geri kalır ne gibi bir yanını gördünüz de böyle diyorsunuz. Yok görmediniz, sanırım duydunuz. Basmakalıp laflar, klasik düşünceler. Aynen telefonlarımız sorunlu, kutudan çıktığı gibi kasıyorlar, salak salak özellikleri var ve işe yaramazlar. Hatta ben de deliyim, beş yıldır nasıl beceriyorsam sıkıntı çekmeden kullanabiliyorum. Arge? denemeleri için tüketicileri, yani beni seçmelerine rağmen.

S20 FE 256/8 (5100TL)
S20+ 128/8 (6500TL)

Kamera, pil ömrü ve ekran kalitesi önemli bizim için. İşlemci aşırı önemli değil zaten çok hızlı cihazlar bunlar.
Yüksek performans beklemeyin, S21'le bu konuda biraz yola gelseler de Samsung telefonlar günlük kullanımın için ihtiyaç duyulanın üstünde bir performans vermezler. Lakin stabildirler, o da arabirmden dolayı. S20 serisinin ben alayını beğenmedim şahsen. Kamera, ekran, batarya üçlüsünü en iyi tamamlayan cihazlardan biri OnePlus 8 ama onun bile bunlarla arasından ciddi bir fiyat farkı var. Ben ikisinin arasından -fiyatından ötürü- FE alırdım. Ancak madem yüksek performanslara ihtiyaç yok, iyi bir kamera ve ekran isteniyor. Bence A52 alarak işi çok daha ucuza kapatabilirsiniz.

KS
55superx

55superx

Rütbesiz
İfade skoru
401
3 yıl S3, 5 yıl da S6 Edge Plus kullandım; şu anda da onla yazıyorum. Bana ise ilginç gelen, düşündüğünüz şey oldu. Tekrar bir telefon alacak olsam önceliğim yine Samsung olur lakin amiral gemisi telefonlar epey büyüdüğü için ucuzladığı vakit 12 mini alacağım, lanet manet etmedim yani, memnunum. Tahminimce bu telefonları hiç kullanmamış, ya da kullandıysanız bu telefonlardan başka bir telefon deneyimlememiş birisiniz. Ailemde olduğu için yakınen deneyimlediğim LG G3, G4, Redmi Note 8 pro ve Galaxy Note 5 var. dönemin popüler markası LG ve bugünün markası Xiaomi'nin bu telefonlara ne gibi bir artısını, bu telefonların onlardan geri kalır ne gibi bir yanını gördünüz de böyle diyorsunuz. Yok görmediniz, sanırım duydunuz. Basmakalıp laflar, klasik düşünceler. Aynen telefonlarımız sorunlu, kutudan çıktığı gibi kasıyorlar, salak salak özellikleri var ve işe yaramazlar. Hatta ben de deliyim, beş yıldır nasıl beceriyorsam sıkıntı çekmeden kullanabiliyorum. Arge? denemeleri için tüketicileri, yani beni seçmelerine rağmen.

Yüksek performans beklemeyin, S21'le bu konuda biraz yola gelseler de Samsung telefonlar günlük kullanımın için ihtiyaç duyulanın üstünde bir performans vermezler. Lakin stabildirler, o da arabirmden dolayı. S20 serisinin ben alayını beğenmedim şahsen. Kamera, ekran, batarya üçlüsünü en iyi tamamlayan cihazlardan biri OnePlus 8 ama onun bile bunlarla arasından ciddi bir fiyat farkı var. Ben ikisinin arasından -fiyatından ötürü- FE alırdım. Ancak madem yüksek performanslara ihtiyaç yok, iyi bir kamera ve ekran isteniyor. Bence A52 alarak işi çok daha ucuza kapatabilirsiniz.
A52 de işlemci ve ekran konusunda işini görür ama kamerası S20 den bariz şekilde zayıf deniyor o yüzden bunlara yönelmiştim ben.

Big Daddy

Silver Sample
Katkıda Bulunan
İfade skoru
2.224
Tahminimce bu telefonları hiç kullanmamış, ya da kullandıysanız bu telefonlardan başka bir telefon deneyimlememiş birisiniz. Ailemde olduğu için yakınen deneyimlediğim LG G3, G4, Redmi Note 8 pro ve Galaxy Note 5 var. dönemin popüler markası LG ve bugünün markası Xiaomi'nin bu telefonlara ne gibi bir artısını, bu telefonların onlardan geri kalır ne gibi bir yanını gördünüz de böyle diyorsunuz. Yok görmediniz, sanırım duydunuz. Basmakalıp laflar, klasik düşünceler. Aynen telefonlarımız sorunlu, kutudan çıktığı gibi kasıyorlar, salak salak özellikleri var ve işe yaramazlar. Hatta ben de deliyim, beş yıldır nasıl beceriyorsam sıkıntı çekmeden kullanabiliyorum. Arge? denemeleri için tüketicileri, yani beni seçmelerine rağmen

LG G3 ve G4 alıp bozulana kadar kullandım. Kronik anakart arızası vermeleri o kadar hızlı oldu ki daha garantisi bitmemişti, hakem heyetine vererek aldığım iade ile Mi Max 1 ve C5 Pro almıştım. Sonrasında C5 Pro'nun bataryasına lanet ettim ve telefoncunun birine 900 liraya sattım.

Galaxy S3 severek kullandığım bir cihazdı, yiğidi öldür hakkını yeme, hala daha evde duruyor LineageOS'lu şekilde. Ama S4 için aynısını söyleyemem. Bu kadar dandik bir alet nasıl piyasaya sürülmüş anlamış değilim. Bataryası daha Lollipop güncellemesi ile fıs edildi, çoğu kişi 4.4.2 sürümüne downgrade etmek için XDA'ya uğradı. Air gesture denen dokunmadan dokunma sisteminin sensörleri doğru düzgün çalışmıyordu. Batarya o kadar kötü bir hale gelmişti ki Mugen ile anlaşıp normal boyutun 2 katı bir batarya yaptılar. Hayır hayır sadece mAh olarak değil, kalınlık olarak da iki katıydı. Telefonun kendi arka kapağı kapanmıyordu onu takınca, batarya ile birlikte satılan özel arka kapağı takarak telefonu takoza çevirmek gerekiyordu.

Sonrasında da akıllanmayıp A5'e bulaştım, always on display özelliği çok hoşuma gitmişti almadan önce. Yine Samsung şaşırtmadı ve always on display denen şeye lanet ettirmeyi başardı. Amoled ekranda o kadarcık kısmı aydınlatarak nasıl olur da bataryayı bu denli içersin?

Bunları daha önce yine sana anlatmıştım yine bir bir Samsung konusunda. Kendimi öğrencilere tavuk döner yemeyin diyen Canan Karatay gibi hissetmiştim, çünkü o bütçede adam akıllı başka alternatif yoktu. Bu sefer bütçe yüksek, Note 10 ve Poco X3 Pro alınabiliyor. Yani tavuk döner dışında seçeneği olmayan öğrenciyle değil, isterse Aspava'dan beyti alabilecek birine söylüyorum. Herkes yiyor diye tavuk döner yemek zorunda değil, daha önce hep tavuk döner yerdim diye beytiden mahrum kalmak da mantıklı değil, bir kerelik de olsa doğru düzgün bir yiyecek yemek herkesin hakkı. Sizin mahallenin dönercisi tanıdık olabilir ama sana özel bir indirimi yoksa veya içini bol koymuyorsa neden Aspava'ya gitmeyesin?

KS
55superx

55superx

Rütbesiz
İfade skoru
401
S20 FE alınmaz kronik ekran sorunlu.
Birkaç yerde duydum bunu ama herkeste yok herhalde bu sorun nadiren çıkıyor diye biliyordum ben.

S20+ almaya değecekse ben de S20+ alması tarafındayım. Bugün mağazaya gittik iki cihazı da elime aldım, Bana şahsen S20+ daha iyi gelmişti ama 1400TL fark olunca buraya da sormak istedim.

A52 ve A72 ye de baktım gitmişken. Yine plastik kasası olan S20 FE ye göre biraz daha düşük kalite geldi kasaları.

Son düzenleme:

Arch or Not

Rütbesiz
İfade skoru
29
İkisi arasındansa S20+ ama kamera önceliğiniz ise denildiği gibi samsung mantıklı bir seçim olmayabilir.

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar

Silicone Makale

Yeni konular

Silicone YouTube