Microsoft ters köşe yapabilir: Windows 11 gelebilir!

Silicone Android Uygulaması

PossibleTurco

Platinum Sample
Katkıda Bulunan
İfade skoru
19.213
RWF5uB.0.jpg

Arkadaşlar öncelikle anlatmaya nereden başlasam bilemiyorum. Bildiğiniz üzere 2015 yılından beridir majör bir Windows sürümü çıkmıyor. 2014 yılında Windows 10 duyurulmuştu ve 2015 yılında da çıkışını yapmıştı. O zamandan bu zaman tam 6 yıl geçti. 6 yıl teknolojik olarak 50-60 yıla tekabül ediyor. Çünkü bu 6 senede donanımlar da değişti, işletim sistemlerinin yapısı da değişti. Apple geçtiğimiz yıl 2000 yılından beridir geliştirdiği Mac OS X'i terk ederek macOS 11'e geçti. Linux camiasında da son zamanlarda dağıtımlar coştukça coşuyor her anlamda. Lakin bu sürelerde Windows olduğu yerde sayıyordu. İşte bu durum değişebilir. Çünkü Microsoft, 24 Haziran'da yeni bir Windows sürümü tanıtacak. Evet, yanlış duymadınız! Yeni bir Windows sürümü tanıtılacak.

Microsoft bundan 6 yıl önce "Windows 10, son sürümdür. Bundan sonra daha Windows sürümü çıkmayacaktır." diye bir açıklama yapmıştı. Lakin Windows 10'u o zamanlar geliştiren ekip ve yöneticiler ile şimdikiler bir değil. O yüzden bu söz geçerliliğini tamamen yitirdi. Bu bağlamda Windows 10'un resmen sonunun yaklaştığını söyleyebiliriz. Geçenlerde Microsoft kaynaklı ve Windows 11'e ait olduğu düşünülen bağlantılar keşfedildi internette. Bu bağlantılar da Windows 11'i bir nevi doğruluyor. Ayrıca yazının kapak fotoğrafında gördüğünüz resim Microsoft tarafından Twitter hesabında paylaşıldı.
Şimdi bu resme baktığımızda Windows logosunda bir değişiklik görebiliyoruz. O sola doğru perspektif şeklinde olan logo düz Microsoft logosuna dönüşmüş. Bu bile Windows 11'in çıkma ihtimalini kuvvetlendiriyor. 2012 yılından beridir kullanılan Windows 8 logosunu terk edebilirler.

Microsoft bir süredir uğraştığı Sun Valley arayüzünü 20H2 diye tanıtmayacaktır muhtemelen. Yeni gelişmeler oldukça burayı düzenleyeceğim. Takipte kalın. :)

Not: Bu ay bayağı hareketli. HarmonyOS, macOS 12, iOS ve iPadOS 15, Windows 11 (?) çıkacak. Bakalım neler olacak?

ensar

Bronze Sample
İfade skoru
581
Tasarım değiştirecekler büyük ihtimal, yeni bir sürüm çıkartmayacaklarını düşünüyorum.

Creatine

Platinum Sample
İfade skoru
5.709
Yüksek depolama ve yüksek sistem rami kullanımı düşsün, kalan kısım önemli değil.

Bu şekilde belki DX13 ve Bıg.little desteği gelebilir.

Big.little gelecek fakat yeni bir sistem üzerinde daha performanslı olacaktır.

KS
PossibleTurco

PossibleTurco

Platinum Sample
Katkıda Bulunan
İfade skoru
19.213
Tasarım değiştirecekler büyük ihtimal, yeni bir sürüm çıkartmayacaklarını düşünüyorum.
Microsoft eğer tasarımı değiştirecekse şovda yapmak ister. Windows 11 olarak çıkacağını düşünüyorum ben Sun Valley'in. Rakibi Apple bıraktı 10 rakamını kullanmayı. Bu ise Microsoft'u pazarlama geriye atıyor. Rakibi 11, 12 diye giderken kendisinin 10'da kalması kullanıcı nezdinde Microsoft'u geride kalmış gibi gösteriyor.

KS
PossibleTurco

PossibleTurco

Platinum Sample
Katkıda Bulunan
İfade skoru
19.213
10X için değil miydi? Ya da o tarz bir yenilik veya sürüm çıkartacaklarını duymuştum birkaç ay önce. Diğer cihazlara. Ben o tarz bir şey olduğunu düşünüyorum. Ama yeni bir sürüm olsa tadından yenmez cidden.
10X iptal oldu hocam. Onun tüm özelliklerini kullanmak üzere sakladılar gelecekte. Windows 11 çıkarsa 10X'in özelliklerine sahip olacaktır.

KS
PossibleTurco

PossibleTurco

Platinum Sample
Katkıda Bulunan
İfade skoru
19.213
İnşallah çıkar. Gerçekten çok merak ediyorum.
NT çekirdeği kullanacağı kesin. Evilol Microsoft ballandıra ballandıra anlatıyor ama hayırlısı. Cyberpunk 2077 gibi bir şey görmeyiz umarım. Evilol
Güncelleme yaptıktan sonra sistemde bozulma olmasın yeter.
O Windows'da farz hocam. Evilol Bozulma olacaktır. Ki ben 20H2 veya da Windows 11'e hemen sazan gibi atlanılmasını önermiyorum. İşletim sistemi oturmadıkça Windows 10'da kalınmalı.

445

Gold Sample
İfade skoru
2.555
Çok saçma olacak ama bir teorim var. Bence 21H2 uzun zamandır geliştiriliyor ve çok fazla yeni özellik barındırıyor. Eğer bu sürüm 21H2 olarak çıkarsa Güncelleme politikasından dolayı çoğu cihaz yavaşlayacak. Ve ya bir ihtimal Microsoft NT çekirdeğini bırakıp Linux NT karma bir çekirdek çıkarabilir. Son bir ihtimal 21H2 ciddi anlamda büyük bir güncelleme olacak. Bu yüzden 11 ve ya başka bir kod adı ile çıkacak. Ayrıca 11PM'de yapmaları başka bir sneakpeak olabilir.
Mesajlar otomatik birleştirildi:

bide bu var.

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar

Silicone Makale

Yeni konular

Silicone YouTube