Dell S2421HGF alınır mı?

Silicone Android Uygulaması
Bütçe
1500

James Hetfield

Gold Sample
İfade skoru
3.415
GTA 5 falan oynuyorum arada ips panelde alabilirim fakat tn panel ips panelden daha akıcı demişti birisi, ghosting seviyeside minimum olduğu için tn panel düşündüm.
Evet ancak IPS daha mantıklı.

E-Sporcu falan değilseniz ben size IPS tav siye ederim.
HP X24IH nasıl?
O monitör hakkında pek bilgi sahibi değilim.

Ancak ben sizin yerinizde olsam bekleyince bütçe artacaksa LG alırdım.

@Recx and Flex

LaMorte

Gold Sample
İfade skoru
2.297
X24ih ve 24GN600/650 kötü bir black uniformity'e sahip. Ama bilgisayarda geçirilen sürenin çoğu CS:GO tarzı oyunlarda geçiriliyorsa x24ih iyi bir tepkimeye sahip olduğu için alınabilir.

MSI kavisli VA panel monitörlerde sorun çok sık yaşanıyor. Zira panel üreticisi Samsung. Bu yüzden IPS MSI monitörlerde sorun yaşama riski en azdır. Ayrıca MSI monitörlerde ghosting değil smearing problemi olur.

Panel ile yorum yapmak yanlıştır, burada model önemli. Bazen TN panel IPS ve VA'nın arkasında kalabiliyor. Hatta renk anlamında %95 DCI P3 VA>%75 ARGB i
IPS.
Not1: Eğer ki 10 bit ile 8bit arasında kalırsanız ve ikisi de yakın özelliklere sahip ve amaçlarınıza uygunsa 10 bit tercih edin.
Not2: AH-İPS ve AHVA-IPS sayesinde daha kesin sonuçlar alınabilir. Yine de model önemli.

Bu monitörün dolu dolu özellikleri tercih edilmesi için büyük bir neden.
LFC, %90 DCI P3, %90 NTSC (CIE:1976) ve 350 candela.
Tabii yukarıda x24ih icin dediğim tercih nedeni harici için.

Soru: x24ih ve 24gn600/650'nin performansını nereden öğrendin?
C: RTİNGS.

KS
zbabomen

zbabomen

Bronze Sample
İfade skoru
2.594
X24ih ve 24GN600/650 kötü bir black uniformity'e sahip. Ama bilgisayarda geçirilen sürenin çoğu CS:GO tarzı oyunlarda geçiriliyorsa x24ih iyi bir tepkimeye sahip olduğu için alınabilir.

MSI kavisli VA panel monitörlerde sorun çok sık yaşanıyor. Zira panel üreticisi Samsung. Bu yüzden IPS MSI monitörlerde sorun yaşama riski en azdır. Ayrıca MSI monitörlerde ghosting değil smearing problemi olur.

Panel ile yorum yapmak yanlıştır, burada model önemli. Bazen TN panel IPS ve VA'nın arkasında kalabiliyor. Hatta renk anlamında %95 DCI P3 VA>%75 ARGB i
IPS.
Not1: Eğer ki 10 bit ile 8bit arasında kalırsanız ve ikisi de yakın özelliklere sahip ve amaçlarınıza uygunsa 10 bit tercih edin.
Not2: AH-İPS ve AHVA-IPS sayesinde daha kesin sonuçlar alınabilir. Yine de model önemli.

Bu monitörün dolu dolu özellikleri tercih edilmesi için büyük bir neden.
LFC, %90 DCI P3, %90 NTSC (CIE:1976) ve 350 candela.
Tabii yukarıda x24ih icin dediğim tercih nedeni harici için.

Soru: x24ih ve 24gn600/650'nin performansını nereden öğrendin?
C: RTİNGS.
Duyduğum kadarıyla IPS paneller siyah rengi daha mı kötü veriyor tn panellere göre? Karanlık yerleri görmekte zorlanıyorum şu an kullandığım monitörde

LaMorte

Gold Sample
İfade skoru
2.297
Duyduğum kadarıyla IPS paneller siyah rengi daha mı kötü veriyor tn panellere göre? Karanlık yerleri görmekte zorlanıyorum şu an kullandığım monitörde
Burada da model önemli. Mesela iyi bir TN:
Kötü bir TN:

İyi bir IPS:
Kötü bir IPS:

Bu testi kendin de yapabilirsin.
Link: https://www.rtings.com/images/test-materials/2015/203_Black_Uniformity.png
Olması gereken test koşulları:
100cd/m² ayarlı parlaklık
Mümkünse kendin yorumla ama fotoğraf için manuel veya Pro olarak geçen modda şu ayarları kullan:
F4.0, ISO-200 with a 2s shutter speed.
Diyafram muhtemelen telefonlarda ayarlanamaz. Bu yüzden kendiniz telefonda en yakın görseli çekiniz.

KS
zbabomen

zbabomen

Bronze Sample
İfade skoru
2.594
Burada da model önemli. Mesela iyi bir TN:
Kötü bir TN:

İyi bir IPS:
Kötü bir IPS:

Bu testi kendin de yapabilirsin.
Link: https://www.rtings.com/images/test-materials/2015/203_Black_Uniformity.png
Olması gereken test koşulları:
100cd/m² ayarlı parlaklık
Mümkünse kendin yorumla ama fotoğraf için manuel veya Pro olarak geçen modda şu ayarları kullan:
F4.0, ISO-200 with a 2s shutter speed.
Diyafram muhtemelen telefonlarda ayarlanamaz. Bu yüzden kendiniz telefonda en yakın görseli çekiniz.
Anladım sağolun, X24ih çok içime sindi fakat kötü black uniformitye sahip olduğu için daha iyi seçenekler arıyorum, ne önerirsiniz?
Kare ayak olmasını istiyorum

LaMorte

Gold Sample
İfade skoru
2.297
Anladım sağolun, X24ih çok içime sindi fakat kötü black uniformitye sahip olduğu için daha iyi seçenekler arıyorum, ne önerirsiniz?
Kare ayak olmasını istiyorum
VA panel olduğu için önyargı olabilir ama iyi bir tepkime performansına sahip. Ancak tek sıkıntısı 60 FPS aldığınız bir oyun ile 165 FPS aldığınız oyunda aynı overdrive ayarını kullanmanız durumunda smearing problemi olması. Ki bunun da normal olduğunu düşünüyorum, ne de olsa hiçbir monitörün en iyi overdrive ayarı farklı karelerde farklı oluyor. Bunu RTİNGS testlerinde de anlayabilirsiniz.

KS
zbabomen

zbabomen

Bronze Sample
İfade skoru
2.594
VA panel olduğu için önyargı olabilir ama iyi bir tepkime performansına sahip. Ancak tek sıkıntısı 60 FPS aldığınız bir oyun ile 165 FPS aldığınız oyunda aynı overdrive ayarını kullanmanız durumunda smearing problemi olması. Ki bunun da normal olduğunu düşünüyorum, ne de olsa hiçbir monitörün en iyi overdrive ayarı farklı karelerde farklı oluyor. Bunu RTİNGS testlerinde de anlayabilirsiniz.
Ghosting seviyesi ne kadar bu monitörün? Va paneller çok olumsuz karşılanıyor niyeyse.
Fakat curved monitör almak istemiyorum, internet kafede kullanmıştım hiç beğendim.

LaMorte

Gold Sample
İfade skoru
2.297
Ghosting seviyesi ne kadar bu monitörün? Va paneller çok olumsuz karşılanıyor niyeyse.
Fakat curved monitör almak istemiyorum, internet kafede kullanmıştım hiç beğendim.
Konu o kadar uzun ki nerede olduğunu unuttum.

KS
zbabomen

zbabomen

Bronze Sample
İfade skoru
2.594
Konu o kadar uzun ki nerede olduğunu unuttum.
Curved olmasaydı almayı isterdim de curved almayı hiç düşünmüyorum.
Bi türlü karar veremedim ne alacağıma araştırdıkça daha iyi seçenekler çıkıyor hep

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar

Silicone Makale

Yeni konular

Silicone YouTube