CRUCIAL BX500 nasıldır?

Silicone Android Uygulaması

hüseyin aktepe

Platinum Sample
Katkıda Bulunan
İfade skoru
13.287

Goodbye Blue Sky

Platinum Sample
İfade skoru
7.328
Laptopta kullanacağım oyun oynarken su650 bile 55 derece oluyordu. Bunun eşiği 70 derece. 70 derece olmaz herhalde.
Ssdlerin belli bir sicakliktan sonra omuru kisalmaya basliyordu, degeri hatirlamiyorum ama sanirim 50 ustu kotuydu.
@PossibleTurco biliyordu sanirsam o degeri.

KS
Turkish Kebab

Turkish Kebab

Silver Sample
İfade skoru
870
Çoğu SSD'nin öyle zaten. Ama 50 dereceden sonra birçoğu throttling yapmaya başlıyor, sıkıntı orada.
Oyun oynarken sıkıntı yaratır mı? Bir de yazma hızı çakılır mı?

hüseyin aktepe

Platinum Sample
Katkıda Bulunan
İfade skoru
13.287
Oyun oynarken sıkıntı yaratır mı? Bir de yazma hızı çakılır mı?
Oyunda sorun yaşatacağını pek zannetmiyorum ama ısındığı sürece genel olarak performansı kötü etkilenir.

Goodbye Blue Sky

Platinum Sample
İfade skoru
7.328
3-4 sene gitsin yeterli bana. 10 senelik bilgisayarın HDD'si bile halen taş gibi.
HDD zaten iyi bir modelse cok uzun sure dayanir.
3-4 seneyi kimse bilemez, dedigimiz gibi iyi degil o ssd.

Konu disi: babannemlerdeki pcdeki HDD en asagi 14 yillik ve hala saglam.

KS
Turkish Kebab

Turkish Kebab

Silver Sample
İfade skoru
870
Ama dandik de değil. Gider inşallah 3-4 sene. Aşağı yukarı tahmin etmek için hangi testleri yapmalıyım? Yapıp size atsam siz baksanız olur mu?

PossibleTurco

Platinum Sample
Katkıda Bulunan
İfade skoru
19.213
Ssdlerin belli bir sicakliktan sonra omuru kisalmaya basliyordu, degeri hatirlamiyorum ama sanirim 50 ustu kotuydu.
@PossibleTurco biliyordu sanirsam o degeri.
70 derece SATA SSD'ler için eşiktir. 70'in üzerine çıkıyorsa kontrolcüsü, yazılımı ve malzeme kalitesi dandik bir SSD'dir. BX500 eskiden ısınırdı. Yeni revizyonları ile çözülse de her satıcıda yenisi yok. Kumara da gerek yok o yüzden. :)

KS
Turkish Kebab

Turkish Kebab

Silver Sample
İfade skoru
870
70 derece SATA SSD'ler için eşiktir. 70'in üzerine çıkıyorsa kontrolcüsü, yazılımı ve malzeme kalitesi dandik bir SSD'dir. BX500 eskiden ısınırdı. Yeni revizyonları ile çözülse de her satıcıda yenisi yok. Kumara da gerek yok o yüzden. :)
Ne gibi testler yapmalıyım yeni olup olmadığını anlamak için? Birde tahmini ömrü için hangi testleri yapmalıyım?
MX500 veyahut P1 alabiliyorsanız almayı deneyin, eğer M2 soğutucu bulunuyorsa P5 modelini alabilirsiniz.
Maalesef bir tek bu beleş.

Sony Series Switch

Gold Sample
İfade skoru
1.674
Bu SSD'yi uzun süredir kullanıyorum. Maksimum 63 derece gördüm. Sağlık olarak S.M.A.R.T. değerlerinde sorun yok fakat programlarda sağlığı yazılan TBW - fabrika verisi TBW olarak hesapladığı için düşük gösteriyor. En son %90 gözüküyordu 120GB model eğer sormak istediğin bir soru varsa sorabilirsin.

Normalde onun fiyatına daha iyi modeller var derdim fakat bedava aldığın için kaçırma diyorum çünkü iş yapıyor bir çok kez Windows'ta kurdum hunharca oyun da oynadım hatta en son iki parçaya böldüm birine Linux kurdum diğer parçasını depolama olarak kullanıyorum. Bedava sirke baldan tatlıdır. :D

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar

Silicone Makale

Yeni konular

Silicone YouTube