AUX girişi olmayan Wi-Fi kartı AuX kablosu olan cihazda çalışır mı?

Silicone Android Uygulaması

PossibleTurco

Platinum Sample
Katkıda Bulunan
İfade skoru
19.213
Hackintosh için Wi-Fi kartı takacağım. Lakin kartın AUX girişi artık olmadığı için tek anten kendisi. Tek antenli bir laptop da çalışıyor kendisi. Lakin benim laptop iki anten barındırıyor. Birisi AUX birisi MAIN. Ben şimdi AUX’u boşta bıraksam sorun olur mu? Şase yapar mı?
Mesajlar otomatik birleştirildi:

@The Executioner

540536195

Bronze Sample
İfade skoru
1.805
Hayır hocam, hiçbir sorun olmaz. Ama anten çıkışlarının fonksiyonlarını tam olarak kullanamadığınız için bazı özelliklerinden kısılabilir (mesela 5GHz desteği, Bluetooth'da yaşanabilecek sorunlar). Bu özellikler karttan karta değişebileceği için kesin olarak bir şey söyleyebilmem imkansız. Denemeniz gerekiyor.

Ama hangi kabloyu bağlarsanız bağlayın, bilgisayarınız zarar görmez. Her biri notebook ekranındaki belirli antene gidiyor.

Ekleme: Intel (başka üreticilerde öyle mi bilmiyorum) çoğu zaman WiFi-Bluetooth özelliğini AUX'a koyuyor. Oraya bağlayın (2x2 özellikli bağdaştırıcılardan bahsediyorum).

KS
PossibleTurco

PossibleTurco

Platinum Sample
Katkıda Bulunan
İfade skoru
19.213
Hayır hocam, hiçbir sorun olmaz. Ama anten çıkışlarının fonksiyonlarını tam olarak kullanamadığınız için bazı özelliklerinden kısılabilir (mesela 5GHz desteği, Bluetooth'da yaşanabilecek sorunlar). Bu özellikler karttan karta değişebileceği için kesin olarak bir şey söyleyebilmem imkansız. Denemeniz gerekiyor.

Ama hangi kabloyu bağlarsanız bağlayın, bilgisayarınız zarar görmez. Her biri notebook ekranındaki belirli antene gidiyor.

Ekleme: Intel (başka üreticilerde öyle mi bilmiyorum) çoğu zaman WiFi-Bluetooth özelliğini AUX'a koyuyor. Oraya bağlayın.
Takacağım kart Atheros’du. AUX kablosunu boşta bırakacağım için hani belki şase falan yapar diye düşündüm. O yüzden risk almayıp takmadım. Yakın zamanda bir daha açacağım içini. O zaman takarım.

540536195

Bronze Sample
İfade skoru
1.805
Takacağım kart Atheros’du. AUX kablosunu boşta bırakacağım için hani belki şase falan yapar diye düşündüm. O yüzden risk almayıp takmadım. Yakın zamanda bir daha açacağım içini. O zaman takarım.
Edit: Ben başka boş kablo var zannettim. Ama böyle bir senaryo ile karşılaşırsanız aklınızda olsun.

Boşta bırakacağınız kablonun başını kağıt ve bant ile bantlarsanız bir sorun olmaz. Sadece bant da kullanabilirsiniz ama bantın yapışkanı iletkenlik özelliğini kaybettirebilir. Bu yüzden kağıda sarıp üstünü bantlayın, kısa devre yapmaz.

@PossibleTurco Hocam sizin için bir tane tek kablolu notebook örneği buldum (HP Stream x360 p010nt). Bunda da Broadcom var ve sadece Main'e bağlanılmış. Fotoğraf birazdan geliyor, belki bu da sizinkiyle aynıdır. Bir kontrol edin.

@PossibleTurco Çektim.

WhatsApp Image 2021-05-04 at 19.41.51.jpeg

Son düzenleme:
KS
PossibleTurco

PossibleTurco

Platinum Sample
Katkıda Bulunan
İfade skoru
19.213
Edit: Ben başka boş kablo var zannettim. Ama böyle bir senaryo ile karşılaşırsanız aklınızda olsun.

Boşta bırakacağınız kablonun başını kağıt ve bant ile bantlarsanız bir sorun olmaz. Sadece bant da kullanabilirsiniz ama bantın yapışkanı iletkenlik özelliğini kaybettirebilir. Bu yüzden kağıda sarıp üstünü bantlayın, kısa devre yapmaz.

@PossibleTurco Hocam sizin için bir tane tek kablolu notebook örneği buldum (HP Stream x360 p010nt). Bunda da Broadcom var ve sadece Main'e bağlanılmış. Fotoğraf birazdan geliyor, belki bu da sizinkiyle aynıdır. Bir kontrol edin.

@PossibleTurco Çektim.

9525 numaralı eki görüntüle
Aynı değil. İki kablo geliyor benim ekrandan.

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar

Silicone Makale

Yeni konular

Silicone YouTube