1660 Ti R5 3600 sistem düşük FPS

Silicone Android Uygulaması

SweetMuffins

Rütbesiz
İfade skoru
98
Merhaba. Sistemim kötü olmamasına rağmen csgo ve valorant gibi oyunlarda almam gerekenden düşük FPS aldığımı düşünüyorum. Valorantta en düşük ayarlarda bu sistem ile ortalama 180 fps alıyorum. 160-220 arası değişiyor genelde. 240Hz monitör var ama oyunu 170-180 FPS oynuyorum. CS:GO'da ise 250 FPS de oynuyorum ortalama. Sebebi nedir bu kadar düşük FPS almamın sebebinin? 1-2 ay önce 1-2 performans ayarı yapmıştım sistem CS:GO'da 450 ortalama FPS vermeye başlamıştı fakat sonrasında yavaş yavaş FPS yine düştü. Bu FPS'yi nasıl yükseltebilirim bütün sürücüler güncel sıcaklıklar ortalama 60-70 derece. Sistem özellikleri;
1660 Ti Gaming X
Ryzen 5 3600
8x2 2400MHz CL15
600W 80+ Gold PSU
B350M PRO-VD PLUS

KS
SweetMuffins

SweetMuffins

Rütbesiz
İfade skoru
98
DDR hızı 3000 serisi için önemli, en son WHQL damgalı driver'ı kurar mısın?
Hocam gram bir şey anlamadım biraz daha açabilir misiniz? Neyin son WHQL damgalı driver'ini kurayım? Şuan maalesef bellek değiştirecek bütçem yok. Hocam anlamadığım ben 2400MHz RAM ile de vaktiyle 450 FPS alıyordum şuan ise aynı bellekler bir fark yok fakat 300 alıyorum 150FPS hiçbir şey yokken durduk yere düştü yani demek istediğim bu en azından yine arttırabildiğim kadar bir parça yenilemeden yükseltmek istiyorum.

Creatine

Platinum Sample
İfade skoru
5.709
Hocam gram bir şey anlamadım biraz daha açabilir misiniz? Neyin son WHQL damgalı driver'ini kurayım? Şuan maalesef bellek değiştirecek bütçem yok. Hocam anlamadığım ben 2400MHz RAM ile de vaktiyle 450 FPS alıyordum şuan ise aynı bellekler bir fark yok fakat 300 alıyorum 150FPS hiçbir şey yokken durduk yere düştü yani demek istediğim bu en azından yine arttırabildiğim kadar bir parça yenilemeden yükseltmek istiyorum.
Bios'da herhangi bir ayar ile oynamaya yaptınız mı? Ekran kartı sürücüsünü ''WHQL'' olan'ı kurar mısınız?

KS
SweetMuffins

SweetMuffins

Rütbesiz
İfade skoru
98
Bios'da herhangi bir ayar ile oynamaya yaptınız mı? Ekran kartı sürücüsünü ''WHQL'' olan'ı kurar mısınız?
WHQL kurmuştum hocam sizin için tekrar silip yüklerim. BIOS'da OC yapmak için CPB ve Cool'n Quiet ayarlarıyla oynuyordum biraz sonra silikonum rezaletten bile beter olduğu için OC stabil olmadı o iki ayarı tekrar açtım onun dışında bir ayarla oynadığımı hatırlamıyorum. BIOS'u da Restore Default ayarlarına döndürebilirim işe yarayabilir diyorsanız.

Creatine

Platinum Sample
İfade skoru
5.709
WHQL kurmuştum hocam sizin için tekrar silip yüklerim. BIOS'da OC yapmak için CPB ve Cool'n Quiet ayarlarıyla oynuyordum biraz sonra silikonum rezaletten bile beter olduğu için OC stabil olmadı o iki ayarı tekrar açtım onun dışında bir ayarla oynadığımı hatırlamıyorum. BIOS'u da Restore Default ayarlarına döndürebilirim işe yarayabilir diyorsanız.
CPB kapalıysa onu aç varsa 'precsion boost overdrive' ayarını açabilirsin. Bios deafult yaparsan tekrar XMP açman gerekecek.

Sürücüyü sil tekrar yüklü olmaz ise eski sürücüye dön.

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar

Silicone Makale

Yeni konular

Silicone YouTube